Браслети з бісеру для початківців: схеми та майстер-клас, як плести фенечки покроково своїми руками в домашніх умовах (124 фото)

Браслети з бісеру своїми руками: фото готових робіт + основні етапи плетіння об’ємної прикраси з бісеру та бусин

Браслет – прикраса, що одягається на зап’ястя. Історично відомі браслети з кам’яної доби, так кажуть розкопки. Останнім часом прикраси з бісеру перебувають на піку популярності.

Види бісеру для плетіння браслета

Що є бісером? Це скляні бусинки. Вони бувають різних розмірів, форм та фактури. Розмір бісеру позначається так: 15/0, 13/0, 11/0, 10/0, 8,0… Чим більше число, тим дрібніший бісер.

Також бісер відрізняється за виробниками. Основними країнами-виробниками бісеру є Китай, Чехія, Японія. Кожен бісер має свої плюси та мінуси.

  • У китайського бісеру зустрічаються такі відтінки, яких немає ні чеського, ні японського бісеру. Також плюсом китайського бісеру є низька ціна. Є й мінус – бісер дуже нерівний за розміром. Для того, щоб в’язати або плести з нього, потрібно провести попереднє калібрування.
  • Чеський бісер – досить поширений варіант. Його можна зустріти практично у всіх серйозних магазинах, які продають товари для рукоділля та творчості. Його вартість середня і загалом відповідає якості бісеру. Якість бісеру хороша, відповідає його ціні.
  • Японський бісер – це елітний варіант.Його вартість досить висока, але і якість також на високому рівні. Через свою вартість японський бісер представлений далеко не в усіх магазинах.

З якого бісеру творити – це вибір кожної рукоділки. Рекомендується все ж таки починати з чеської, щоб з перших кроків не розчаруватися в роботі з бісером.