Жакардові візерунки спицями: схеми простих та красивих візерунків + майстер-клас з описом вязання у техніці жаккард

Жакардові візерунки спицями: покрокова схема створення красивого візерунка своїми руками для кофти, шкарпеток, шарфа та головного убору

Ми живемо в такий час, коли неможливо передбачити новітні тенденції моди. Проте, одна тенденція залишається незмінною: те, що колись мало великий попит, повертається в маси сьогодні. Наприклад, теплі речі із різними орнаментами. Створити такий светр або кофту можна не тільки на фабриці на спеціальному ткацькому верстаті, але й удома, використовуючи лише дві спиці та пряжу різних кольорів.

Ця техніка у в’язанні отримала свою назву «жаккард». Перші вироби, пов’язані подібним чином, з’явилися ще XVIII столітті у Франції. Започаткував це мистецтво якийсь французький ткач на прізвище Жаккард. Саме він є творцем першого у світі верстата для двоколірного полотна.

Полотно, пов’язане в техніці жаккард, передбачає використання ниток декількох кольорів, де один колір основний, а другий або кілька є основою для орнаменту, що повторюється.

Найпопулярнішими візерунками є тварини, споруди, рослини, люди. Тим не менш, ви повинні розуміти, що цей спосіб створення трикотажу не тільки виглядає ефектно, але й виконується досить складно.


Тому керівникам-початківцям доведеться деякий час потренуватися, перш ніж приступати до вив’язування повноцінних елементів одягу.