Візерунки для вязання спицями зі схемами та описом. Велика підбірка красивих візерунків від складних до простих для початківців (140 фото)

Візерунки для в’язання спицями: від простих до складних для шапок, кофт та шарфів. Зразки, схеми з повним описом та фото-прикладами

Трикотаж ручного в’язання сьогодні на піку популярності. Зв’язаний власними руками одяг надасть стилю індивідуальності, додасть тепла та комфорту, стане чудовим подарунком.

Вибір візерунка для в’язання дозволить створити унікальну авторську модель. Знайомство з різноманітністю візерунків допоможе дійти остаточного рішення.Рельєфні візерунки

Добре підходять для початківців. Чергування лицьових та виворітних петель утворює неповторні об’ємні орнаменти.Полотно виходить щільне та фактурне. Пряжу для виробу краще вибирати гладку, однотонну без ворсу. Рельєфні візерунки поділяються на кшталт малюнка:

Дрібнораппортні

Припускають, що частина або раппорт, що повторюється, складається з невеликої кількості петель по ширині і рядів по висоті. Вони легко запам’ятовуються та прискорюють створення роботи. Для точного розрахунку необхідної кількості петель варто спершу зв’язати зразок розміром 10 на 10 сантиметрів.

Найпростіший візерунок із дрібнораппортних — «Рис»:

  • 1 ряд: 1 лицьова, 1 виворітна;
  • 2ряд: 1 виворітна, 1 лицьова.

Кількість петель має бути парною. Малюнок виходить однаковий з обох боків, що дуже зручно для в’язання шарфів та снудів.


Ще один із найпростіших варіантів «Штрихи»:

  • 1 ряд: 2 виворітні, 4 лицьові;
  • 2 ряд: всі петлі виворітні;
  • 3 ряд: 3 лицьові, 2 виворітні, 1 лицьова;
  • 4 ряд: всі виворітні.

Для симетрії полотна до загальної кількості петель, кратних раппорту, додають 2 петлі, крім кромкових.