Візерунки для вязання спицями зі схемами та описом. Велика підбірка красивих візерунків від складних до простих для початківців (140 фото)

Візерунки для в’язання спицями: від простих до складних для шапок, кофт та шарфів. Зразки, схеми з повним описом та фото-прикладами

Трикотаж ручного в’язання сьогодні на піку популярності. Зв’язаний власними руками одяг надасть стилю індивідуальності, додасть тепла та комфорту, стане чудовим подарунком.

Вибір візерунка для в’язання дозволить створити унікальну авторську модель. Знайомство з різноманітністю візерунків допоможе дійти остаточного рішення.Рельєфні візерунки

Добре підходять для початківців. Чергування лицьових та виворітних петель утворює неповторні об’ємні орнаменти.Полотно виходить щільне та фактурне. Пряжу для виробу краще вибирати гладку, однотонну без ворсу. Рельєфні візерунки поділяються на кшталт малюнка:

Дрібнораппортні

Припускають, що частина або раппорт, що повторюється, складається з невеликої кількості петель по ширині і рядів по висоті. Вони легко запам’ятовуються та прискорюють створення роботи. Для точного розрахунку необхідної кількості петель варто спершу зв’язати зразок розміром 10 на 10 сантиметрів.

Найпростіший візерунок із дрібнораппортних — «Рис»:

 • 1 ряд: 1 лицьова, 1 виворітна;
 • 2ряд: 1 виворітна, 1 лицьова.

Кількість петель має бути парною. Малюнок виходить однаковий з обох боків, що дуже зручно для в’язання шарфів та снудів.


Ще один із найпростіших варіантів «Штрихи»:

 • 1 ряд: 2 виворітні, 4 лицьові;
 • 2 ряд: всі петлі виворітні;
 • 3 ряд: 3 лицьові, 2 виворітні, 1 лицьова;
 • 4 ряд: всі виворітні.

Для симетрії полотна до загальної кількості петель, кратних раппорту, додають 2 петлі, крім кромкових.

Геометричні візерунки

Дивляться дуже оригінально та рельєфно. Квадрати, трикутники або ромби можуть бути різного розміру, однорідні або з малюнку «Рис» на лицьовій гладіні. Все залежить від фантазії та вміння майстра.

Універсальний двосторонній візерунок «Шахова дошка»:

 • З 1 по 4ряд: 3 лицьові, 3 виворітні;
 • З 5 по 8 ряд: 3 виворітні; 3обличні.
 • Для готового виробу додаються 3 петлі, щоб розподілити елементи рівномірно.

Візерунок «Ялинки», утворений трикутниками з лицьової та виворітної гладі, чудово підійде як для дитячого, так і для дорослого светра. Розмір геометричних фігур легко змінювати за рахунок додаткових петель та рядів.

Зигзагоподібні візерунки

Були горизонтальні або вертикальні. Такий вид в’язки з успіхом прикрасить спідницю або літню кофтинку і створить неповторний 3D ефект завдяки візуальному наближенню зигзагів з лицьових петель.

Візерунки в поздовжню смужку

Зрительно подовжують силует і універсальні для будь-яких аксесуарів.
Найпоширеніші з них – це всілякі гумки:

 • Звичайна гумка 1*1 або 2*2 в основному використовується для в’язання манжет та шкарпеток, затишно облягаючи та захищаючи від холоду.
 • Вертикальні смуги різної ширини, розведені вкрапленнями з ромбів або трикутників, додадуть оригінальності.

Багатокольорові візерунки

Зовсім нескладні та сучасні види візерунків, що створюються поперемінним пров’язуванням ниток різних кольорів. Друга їхня назва «Лєнивий жаккард», т.к. зміна ниток відбувається мінімум через два ряди ,і відсутні переплетення на виворітному боці, на відміну від Класичного жаккарда.

Варіацій безліч:

 • Від «Гусиної лапки»
 • До «Зигзагу».

Наприклад, кардиган у горизонтальну синьо-білу смужку в морському стилі освіжить літній образ. А чорно-білі «Соті» створять враження тканинного полотна.

Ажурні візерунки

Подобаються в першу чергу жінкам і використовуються для створення легких суконь, кофтинок та шалей. Незвичайні мережива виходять за допомогою накидів, пров’язаних з утворенням дірочки.Окрім дрібнораппортних, геометричних та візерунків у поздовжню смужку, розглянутих раніше, лише з додаванням накидів, у групі «Ажурів» можна виділити

«Листочки»

Такі елементи дуже часто прикрашають джемпери, шапки, рукавиці та вив’язуються як єдине полотно або у поєднанні з косами.Форма листа утворюється початковим додаванням петель з накидами та наступним поступовим зменшенням.
Коси

Застосовують у в’язанні теплого зимового одягу, а ефект переплетення джгутів досягається за рахунок перехрещення між собою груп петель.Можуть складатися з ромбів, візерунчастих смуг різної ширини, але найзатребуваніші та незвичайні

Арани

Це старовинна техніка в’язання, що отримала своє ім’я від назви групи островів біля узбережжя Ірландії. А светри, створені в цій техніці, справжній витвір мистецтва, а ще теплі та щільні, як того вимагають суворі умови життя ірландських рибалок.

Патентні візерунки

отримали назву від патентної петлі, знятої з накидом і пров’язаної разом з ним у наступному ряду, що надає особливого обсягу виробу.

 • Найпоширеніша з них Англійська гумка робить виріб повітряним, завдяки подвійній витраті пряжі, ідеально підходить для головних уборів та шарфів.
 • А сітчастий патентний візерунок “Рішітка” або “Бджолині стільники” не такий еластичний, як попередній, але дуже теплий. Часто застосовується у виготовленні светрів та шапок.
 • Патентні коси вив’язуються шляхом зменшення та додавання петель і прикрасять будь-яку в’язану річ.

Класичний жаккард

Створюється шляхом поперемінного пров’язування петель нитками різних кольорів протягом одного ряду за схемою. При цьому на звороті утворюються протяжки, а на полотні з’являються незвичайні орнаменти з двох і більше кольорів.

Історично жаккард був окрасою святкового одягу людей північних країн. Найвідоміші з них

Норвезькі візерунки

Дуже давно були поширені серед бідних верств населення Норвегії, які живуть риболовлею та полюванням. Згодом ці орнаменти із зображенням зірок, ромбів та оленів стали відомі на весь світ, а такий одяг асоціюється з розміреним зимовим відпочинком у родинному колі.
Звірячі мотиви

У подовжених пальтах, кардиганах та пов’язках на голову не залишать байдужими найсміливіших модниць. Одяг з малюнками під тигра, леопарда, зебру або пітона зробить образ виразним та нестандартним.

У плідному та творчому процесі в’язання вдалий вибір малюнка дуже важливий для створення зручної, довговічної та красивої речі.

Фото всіх візерунків для в’язання спицями