Вязання аранів спицями: схеми вязання візерунків ромбом, джгутами, косами для початківців з докладним описом, уроками та майстер-класом

В’язання аранів: велика добірка моделей із незвичайними візерунками. Покроковий урок для в’язання светрів та інших виробів

Арани – чудова техніка ірландського в’язання, що отримала свою назву від місця створення групи островів поруч із Західним узбережжям Ісландії. Здавна ці візерунки по праву вважають візерунком рибалок і мають цікаву історію.

Походження візерунка арани

Життя островитян з острова Аран було міцно пов’язане з океаном. Багато хто з них були рибалками, фермерами. У непростій обстановці створювалися светри, на них були символічно відображені скелі, острови, скелі, сіті, морські хвилі та рибальські човни.

Секрети створення візерунків зберігалися в сім’ї, передавалися усно з покоління до покоління і не розголошувалися стороннім. Символи на светрах рибалок містять величезну кількість інформації, яку потрібно вміти правильно розшифрувати.

За візерунками можна було впізнати постраждалих рибалок, настільки унікальні ці візерунки. Експозицію історичних зразків «рибальських» візерунків виставлено зараз на острові Аран у Музеї Аранських светрів.

Майже з 100000 філігранно зв’язаних петель складається завершений светр, і процес створення такого виробу займає у майстрині майже шістдесят днів.У в’язаному виробі може бути різне поєднання візерунків, це пов’язано з походженням, видом діяльності кланів та майстерністю рукоділниць.

В’язані речі з арами є історичною гордістю ірландців. Вони зберігають неповторне історичне значення, при цьому є класичні арани, які містять певні пропорції та поєднання орнаментів.