Прості візерунки спицями: схеми з описом для початківців. Вчимося покроково робити візерунки з лицьових та виворітних петель

Прості візерунки: велика підбірка із зразками та повним описом, як робити своїми руками поетапно красиві візерунки

Прості візерунки, створені спицями, дозволяють майстриням втілити в життя безліч ідей, незважаючи на легкість виконання. Спицями можна зв’язати величезну кількість візерунків з лицьовими та виворітними петлями, по-різному їх чергуючи.

Також не варто забувати про в’язання гачком, тому що почати робити візерунки зможе навіть майстер-початківець після того, як навчиться робити стовпчики без накиду і з ним, а також повітряні петлі.

Що можна зв’язати з візерунками

З освоєнням достатнього рівня майстерності з пряжі можна зробити будь-що, наприклад:

 • Елементи одягу (сукня, спідниця, джемпер, кардиган, светр, кофта) та аксесуари (шаль, снуд, шарф, хустка, шапка);
 • Різні килимки;
 • Ковдра, плед, покривало;
 • Скатертина;
 • Штори;
 • Сумки;
 • Декоративні панно;
 • М’які іграшки та багато іншого.

Правильне враження виріб справить за певної колірної гами або у вигляді пряжі. Різні візерунки на виробах можуть бути тонкими (сітчастими і ажурними), так і щільними.

Різновиди візерунків

Максимально простими у виготовленні, але елегантними за підсумками є такі види візерунків:

 • Щільні не тягнуті;
 • Різні гумки;
 • Візерунки з шишечками, вузликами;
 • Ажурні;
 • Ковбасне гладке полотно.

Для створення простих візерунків можна використовувати будь-яку пряжу, включаючи синтетичні, змішані нитки або якісь інші.

Зверніть увагу, що вибирати щільність візерунка потрібно відповідно до того, який виріб ви хочете отримати: наприклад, буде недоречно робити спідницю на холодну пору року тонкими візерунками. Якщо є бажання, то при в’язанні прості візерунки можна поєднувати.

Не варто обмежувати себе і в палітрі кольорів: наприклад, візерунки для дитячих речей створюються з двох або більше відтінків, а ось для дорослих більше підійде однобарвний одяг.

Перед тим, як твердо вирішити, який візерунок ви хочете робити, варто зв’язати пробні шматочки — це допоможе наочно зробити правильне рішення щодо виду та кольору ниток.

Готові вироби з пряжі виходять особливо елегантними та вишуканими, якщо підбирати правильну фактуру.Також не варто забувати і про якість матеріалу, намагаючись купувати товари закордонних виробників.

Яка буває пряжа для в’язання

Те, яку пряжу ви виберете, залежить від прямого призначення вашого продукту і навіть умовами певної пори року.

Так, прості візерунки робляться з наступних ниток:

 • Шовкові;
 • Синтетичні або змішані;
 • Бавовняні або бавовняні;
 • Вовняні або напіввовняні;
 • Пухові.

У будь-якому випадку варто враховувати, що будь-яка пряжа придатна для в’язання, потрібно лише підібрати правильний розмір спиць або гачка.

Ідеї простих візерунків

Штрихи. Такий орнамент зазвичай підходить для джемперів та кардиганів. Тут як доробок потрібно набрати на спицю 12 звичайних петель, 6 симетричних і пару кромкових петель.

Платок

Для створення такого візерунка не потрібно мати якісь спеціальні навички, і тут кожна графа робиться виключно зовнішніми петлями. Пам’ятайте, що якщо ви хочете використовувати кругову техніку, то ланцюжки повинні чергуватись фронтальними та прихованими петлями.

З дірочками

Досить потрібен візерунок навіть серед майстрів-початківців. В даному випадку як доробок буде використовуватися ланцюжок з петель, кратна дюжині. Необхідно буде набрати також 2 кромкові та 2 симетричні петлі.

Рис

Цей двосторонній візерунок можна використовувати при виготовленні різних підставок під гаряче та прихваток. Заділів буде ланцюжок із петельок, загальна сума яких кратна двом.

 1. Для початку варто набрати на стрижень ряд, а потім користуватися ним у роботі з діаграмою.
 2. Потім передній риф, що знаходиться на голці, потрібно закріпити нижньою, а ось задній риф — лобовою петлею.
 3. Відповідно, перший ряд робиться з оборотних і зовнішніх петельок по черзі, а другий – навпаки.

Рогатки

Якщо ви хочете зробити не прозорий, але ефектний ажурний виріб, цей візерунок підійде найкраще.

 • Коефіцієнт розтяжності полотна з таким візерунком не перевищує 20%, він також дуже щільний.
 • Речі з такими візерунками підходять для теплої пори року, але якщо взяти тонку шерсть, то вийде їхня версія.

Якщо хочеться більш щільний продукт, можна позбутися повітряних петель.


Ромбіки

Класична ажурна зв’язка з множини ромбоподібних фігур. Створити такий візерунок можна з використанням максимально легких петель, підвладних навіть майстрам-початківцям. З-за двостороннього типажу всередині виріб виглядатиме так само, як і на лицьовій стороні. Основою будуть стібки кратні восьми, до яких необхідно додати 2 кромкові петлі.

Віяло

Такий візерунок дуже еластичний, простий у виготовленні, а вертикальні смуги віяло струнку фігуру. В’язати можна як зворотними рядами, так і по колу, тому що вигляд не змінюється через те, що віяла завжди дивляться у правильному напрямку.

Сітка

Клітини цього візерунка можна змінювати за розміром, робити їх у формі прямокутників або квадратів залежно від кількості повітряних петель між стовпчиками та їх висоти. Еластичність такого візерунка мінімальна, та й тимчасові витрати не малі. Але якщо вам подобається вигляд такого візерунка, то варто спробувати його зробити.

Подвійна сітка

Подвійний варіант в’яжеться не так, як звичайний. Тягнеться цей візерунок ще гірше, ніж класична сітка, але при цьому має більшу легкість. Часу на виготовленні вимагає багато, тому що візерунок нехай сам і не складний для запам’ятовування, він потребує концентрації та уваги. Помилитись, на жаль, легко.

Універсальний візерунок

У даному випадку часу на в’язання йде небагато. Візерунок максимально еластичний і елегантний. Вважається, що однією з основних його переваг є його здатність струнчити. Також такий візерунок можна легко поєднувати з іншими стилістиками.

Для прикраси в’язаних виробів використовуються різні стрічки, помпони, застібки, гудзики, шнурки та інше.

А сам факт того, що річ зроблена своїми руками, додає їй родзинки та унікальності. Досить часто члени сім’ї для зближення одягаються в однаковий або максимально схожий одяг, і в такому разі немає кращого варіанту, ніж джемпери, пов’язані своїми руками.

Фото простих візерунків