Вязання жилетки спицями для початківців: 65 моделей зі схемами та покроковим описом, як звязати жилет швидко та легко своїми руками

В’язання жилетки для жінок та дітей від 0 до 3 років: фото креативних прикладів в’язаних безрукавок з ажурним та простим плетінням

Пов’язати своїми руками предмет гардеробу або придбати готовий у магазині – питання на яке давно відповіли любительки рукоділля.

Звичайно, копітка праця в’язальниць, їхній час і душа вкладені у виріб зроблять будь-який одяг твором мистецтва. Якщо ви серед тих, хто може і хоче поділитися своїм теплом і вмінням створювати красу руками, ласкаво просимо у світ в’язання.

Сьогодні у фокусі нашої уваги опинилися в’язані жилети: від схем для новачків до складніших та найцікавіших моделей. Розглянемо способи в’язання жилетки та спицями та гачком.

В’язаний жилет спицями

Підготовчі роботи. Щоб результат не розчарував, як і будь-яку справу, перед процесом в’язання необхідно підготувати пряжу, правильні спиці та допоміжні атрибути: голки, шпильки або в’язальні маркери.

 • Вибір пряжі залежить не лише від художніх уподобань, а й від призначення майбутнього жилета.
 • За умови, що матиме безрукавку дитину, слід вибирати пряжу з натуральних ниток: бавовну, шерсть або віскозу.
 • Для речей, які носитимуть дорослі люди, можна залишити у складі пряжі синтетичні волокна – навіть невеликий їхній відсоток у складі продовжить термін служби виробу.

Спіці традиційно вибираємо відповідно пряжі: для товстих ниток і об’ємної в’язки – більші за спиці, для більш щільної в’язки і для тонких волокон – спиці тонші.
Загальна схема в’язання жилетки спицями (покроково)

В’язана безрукавка – чудовий привід, щоб набратися досвіду в’язання на прикладі простих речей. Жилетка зшивається з двох пов’язаних частин: спинки та передньої половинки. Якщо скористатися круговими спицями, тоді виріб вийти цілісним і зшивати доведеться лише плічка жилета.

Зрозуміло, що на початку процесу розраховуємо кількість петель спинки з вашою щільністю в’язки. Потім вибираємо візерунок, у якому буде виконано весь виріб.І приступаємо до роботи:

 1. Набираємо на спиці, розраховану для потрібної ширини спинки, кількість петель. В’яжемо резинкою невелике по висоті полотно: для коротких моделей рекомендують в’язати широку гумку, для подовжених варіантів підійде резинка 3-5 см.
 2. Вибраним візерунком в’яжемо полотно жилета від гумки до початку пройми. Якщо ви новачок, рекомендуємо використовувати платочну в’язку, а згодом ускладнювати виріб візерунками.
 3. Дійшовши до пройми, виконуємо убавки: в’яжемо разом по дві останні петлі кожного ряду. Таким чином зменшуємо по 7-8 петель з кожного боку спинки.
 4. В’яжемо пряме полотно до повної висоти спинки. Останній ряд – закриваємо петлі. Спинка жилетки готова.

Передня частина безрукавки в’яжеться аналогічним способом. Єдина складність – це виріз для горловини. Схема така:

 1. Набираємо петлі та вив’язуємо гумку.
 2. В’яжемо рівне полотно до пройми, зменшуємо з кожного боку по 7-8 петель.
 3. В’яжемо жилет до початку горловини. Тут необхідно розділити петлі на дві рівні частини. Одну з них відокремити шпилькою або зняти на окрему спицю.
 4. Горловину формуємо по черзі для кожної половини петель. Для цього зменшуємо по 1 петельці в кожному лицьовому ряду, пров’язуємо так до плеча. В’яжемо другу частину горловини аналогічним чином. Перед жилетки готовий.

Завершуємо процес зшиваючи плічка передньої частини і спинки. Щоб безрукавка виглядала гармонійніше, можна зв’язати гумку для горловини, подібну до тієї, що йде по краю жилета.

Набираючись досвіду форму горловини можна змінювати: від простої трикутної до круглої або квадратної. Трохи складніше виконується жилет із двох передніх половинок на ґудзиках, але за бажання можна освоїти і такий спосіб в’язання.В’язання жилета гачком

Вибір пряжі та інструментів. Готуючись розпочати роботу, підготуйте все необхідне для в’язання. До обраної пряжі потрібно підібрати гачок трохи товщі нитки, якою ви працюватимете. Вибір пряжі залежить від схеми візерунка та бажаного результату.

Правила завжди однакові: повітряні ажурні візерунки для літніх речей створюються із тонких ниток гачком великого розміру; теплі щільні вироби – на основі товстої пряжі, гачком невеликого діаметра.

Приклад в’язання жилета гачком (покроково)

Якщо ви волієте працювати гачком, ніж спицями, то в’язаний жилет здасться вам досить легким у виконанні. Часто форми безрукавок настільки прості, що не припускають наявності пройм і навіть, іноді, горловин.

Загалом складність роботи залежатиме від обраного вами візерунка. Більшість готових схем вже розраховані для виробів певного розміру, все, що потрібно це з’ясувати щільність в’язки та підігнати форму під потрібний розмір.

Щоб опанувати майстерність в’язання безрукавки, докладно розберемо схему в’язання ажурного жіночого жилета. Викройка максимально проста, практично без убавок у проймах та горловині. Кількість петель взято на середній 48 розмір. Пряжа використовується тонка акрилова.

Схему візерунка можна використовувати будь-яку, підганяючи полотно під потрібні розміри.

 1. На основі 127 петель в’яжемо рівне полотно висотою 50 см. Спинка готова.
 2. На 61 повітряній петлі в’яжемо візерунком полотно 50 см. Після цього починаємо робити убавки з одного боку протягом ще 7 см. Таким чином отримуємо одну половинку передньої полички. Другу половинку в’яжемо дзеркально.
 3. Збираємо виріб: зшиваємо спинку та полички з боків, залишаючи верхні 20 см вільними – пройми жилетки.
 4. Обв’язуємо горловину жилета та місце пройми. Пройми при цьому слід зібрати так, щоб отримати пройму, що дорівнює 20 см.
 5. В’яжемо поясок на 150 петлях, обв’язуючи їх з обох боків стовпчиками без накиду.

Освоюючи техніки в’язання важливіше навчитися не слідувати точним схемам, а вміти адаптувати їх під потрібний розмір і навіть власну форму. Чим досвідченіша майстриня, тим легше їй виконувати улюблені візерунки на різні лекала. Жилет або безрукавка чудово підійдуть для відточування цих навичок, а заразом додадуть свіжих ноток у ваш гардероб.

Не зважаючи на красу та стиль в’язаних власноруч речей, варто відзначити і їхню практичну сторону. Вибір натуральних ниток – за вами, при цьому якісні ексклюзивні речі стають доступнішими.

Фото в’язаних жилеток для жінок та дітей