Як звязати горловину у светра спицями покроково просто і швидко: фото схеми для початківців з варіантами жіночих та чоловічих горловин

Як зв’язати горловину у светра спицями своїми руками? Поетапний майстер-клас із основними способами, як обв’язати горловину

В основному насамперед увагу привертає горловина зв’язаного виробу. Місце це досить помітне. Ось чому початківцям ручницям варто приділити йому особливу увагу, щоб не зіпсувати враження від загального вигляду всієї роботи. Її необхідно зробити не лише красивою, а й правильною, симетричною та акуратною.

Використовуючи поради досвідчених майстринь, можна за короткий термін навчитися вміло користуватися спицями, створюючи справжні шедеври рукоділля.

Види оформлення горловини у светра

Якщо в давні часи вміти в’язати необхідні речі було долею практично кожного, то в даний час якісне в’язання на руках з використанням спиць вважається справжньою майстерністю.

Поступово освоюючи традиційні навички поряд з уміннями, вмілиці, які нещодавно познайомилися з таким видом рукоділля, здатні на повну силу приступати до реалізації найсміливіших творчих задумів.
Є чимало ключових навичок у цьому непростому занятті, одним з яких виправдано вважається вміння так пов’язати горловину, щоб вона точно відповідала обраній моделі.

Якщо говорити про найбільш поширені варіанти, то до них належать:

 • Горловина без жодної бейки, закруглена. Така ж форма, але з одинарною бейкою чи подвійною. Наявність відкритого коміра стійкою;
 • Горловина. У якої є бейка у формі літери V;
 • Форма «каре» або виріз у вигляді прямокутника;
 • «Човник» — горловина, край якої йде рівно або може бути оброблений за допомогою в’язки панчохою або гумкою. Ажуром або будь-яким відповідним чином.

Форма для в’язання горловини відповідно вибирається залежно від того, якої моди дотримується господиня, а також позначеного індивідуального стилю.
До того, як безпосередньо приступати до самого процесу, потрібно досконально вивчити, а потім суворо дотримуватися рекомендацій, які наводяться в технічному виконанні. Можна скласти власну схему, виконавши заздалегідь необхідні розрахунки.

Особливості вибору горловини для светра

В основному, як для чоловіків, так і для жінок є певні правила, які необхідно враховувати, вибираючи найбільш вдалий тип обробки горловини:

 • Човник переважно переважно виконувати на легких виробах, призначених для літа. Відмінно виглядає такий варіант також на зимових светрах із мохера поряд із сукнями. Завдяки такій горловині завжди можна ненав’язливо підкреслити жіночність, властиву легкому вигину плеча, акцентую ніжну лінію ключиці;
 • Округлий варіант, в якому передбачається або комір у вигляді стійки, або хомута, що вільно спадає, з мохерової пряжі. У модних показах така модель обов’язково є. У негоду такий комір не тільки гарний, але й дуже практичний;
 • Для джемперів, призначених для сильної половини, як класичний варіант в основному розглядається неглибокий округою форми виріз горловини. Це властиво, як спортивному вільному стилю, так і тим, хто віддає перевагу більш строгому стилю для офісу, де його светр одягають із краваткою та сорочкою;
 • Не менш популярним вважається виріз у вигляді літери V, що передбачає стилістику смарт-кежуал. Як глибина, так і відповідна обробка такого виду горловини пов’язана безпосередньо з обраною моделлю, а також пряжі для в’язання, наприклад, мохер. Шия при цьому виглядає більш подовженою, а силует струнким. Вигляд людини не тільки підкреслює її презентабельність, але й визначає схильність до демократичності.
Розрахунок кількості петель для горловини

Необхідно зняти точно індивідуальні мірки, щоб зробити відповідні розрахунки на їх основі. Тільки в цьому випадку мохеровий напіввер виглядатиме бездоганно.

Найкраще попередньо побудувати викрійку, згідно з якою буде проводитися в’язання виробу. Також можна скористатися як зразок готовим виробом.

Спочатку вив’язується зразок для визначення щільності в’язання з мохером та найбільш підходящими спицями. Достатньо зв’язати фрагмент десять на десять сантиметрів і простягти його.
Горловина з заокругленим вирізом

За прикладом зорієнтуватися з розрахунками не складе особливих труднощів.

Якщо щільність зразка склала на двадцять вісім рядів сімнадцять петель, то з урахуванням ширини частини горловини в двадцять п’ять сантиметрів, потрібно розрахувати їх число. Для цього проводиться множення двадцяти п’яти на один та сім. У результаті виходить сорок дві петельки.

Процес виконується в наступній послідовності:

 • Сорок два ділиться на два, виходить двадцять один, тому що в’язання двох половинок у цьому випадку проводиться окремо;
 • Якщо задумано виконати виріз глибиною сім сантиметрів, то потрібен розрахунок тієї кількості рядів, яка буде потрібна для закриття в повному обсязі петель у горловини. Для цього сім множиться на два та вісім, отримуючи в результаті двадцять. Це число рядів загальне, як для лицьової, так і виворітної в’язки. Закривати петлі зазвичай прийнято в лицьових рядах, яких відповідно виходить рівно десять.
 • Вигин належить розділити на рівномірні частини в кількості чотирьох. Це буде горизонтально розташована ділянка, потім слід полога частина, після неї похила і вертикальна. Петлі в такому разі буде розподілено, як двадцять один до чотирьох. В результаті це дає п’ять плюс одну, яку найкраще відвести на першу ділянку;
 • На ділянці номер один усі петлі потрібно закрити одночасно;
 • У пару прийомів закриваються петлі, що належать до другої ділянки. Три потім дві;
 • На третю ділянку відводиться три прийоми по дві петлі. В останньому випадку додатково береться петля, що належить до четвертої ділянки;
 • Чотири прима знадобиться, щоб закрити співи на ділянці номер чотири – просто закривається по одній петельці чотири рази.

Другу частину у горловини потрібно вив’язати таким же способом.

Фото найкращих ідей для в’язаної горловини