Ажурне вязання спицями: схеми з описом візерунків та красивих зразків. Фото-ідеї для створення стильних речей

Ажурне в’язання візерунками з квітами і косами. Майстер-клас із зразками, фотографіями та докладним описом схем

Ажурний візерунок в’язаного виробу. Скільки легкості, витонченості, краси та тепла людських рук викликають ці слова. В основу малюнка закладено принцип накидання петель, внаслідок чого і виходять дірочки на полотні.

nbsp;Накидання в одному місці породжує додавання петлі, тому виходить візерунковий і мереживний виріб.


Ажурні візерунки

Залежно від схеми візерунка, робота під силу майстриням-початківцям, або досвідченим майстриням. Будь-яка річ, виконана в такому стилі в’язання, виходить ошатною, вишуканою та ексклюзивною, і нічого подібного неможливо знайти в жодному магазині.

Можна використовувати нитки будь-якої товщини, адже якщо правильно підібрати схему візерунка, то отриманий виріб, чи то шаль, кофточка, кардиган чи сукня, буде виглядати оригінально та повітряно.

  • Багато залежить не тільки від схеми малюнка, а й від вибору ниток – чим вони щільніші та товщі, тим чіткішим і вираженішим виходить візерунок.
  • М’яка пряжа поглинає чіткість контурів, при цьому варіанті речі виходять більш повітряними.
  • Мастерам-початківцям слід знати, що спиці повинні підбиратися правильно під товщину пряжі.
Гарантією приголомшливого результату є і точне дотримання схеми, в якій зазначаються умовні позначення для спрощення процесу.

Тим, хто тільки починає вчитися в’язати на спицях, радимо спочатку пров’язувати невеликі зразки, щоб потренуватися з рівномірним натягом пряжі та визначитися з розмірами майбутнього виробу.


Зразок потрібно випрати, висушити та виміряти, скільки петель припадає на певну кількість сантиметрів.