Як навчитися вязати гачком з нуля для початківців? Схеми, уроки та фото з описом простих робіт, як повязати від А до Я

Як навчитися в’язати гачком з нуля для початківців: посібник із докладним описом схем, що можна зв’язати швидко та легко

Давно відомо, що будь-який вид в’язання, як спицями, так і гачком, допомагає розслабитися та відволіктися від щоденних рутинних турбот. А в’язані своїми руками речі та предмети побуту можуть стати приємним бонусом і стимулом для подальшого розвитку своїх навичок.

Підбір матеріалів для в’язання гачком

Перш ніж приступити до практичної частини в’язання, слід ознайомитися з теорією, а також придбати матеріали та інструменти.

Інструментом у цьому випадку буде гачок. Головним критерієм його вибору є зручність. Саме комфорт у процесі роботи забезпечуватиме ступінь залучення у світ творчості.

При відточуванні майстерності можна випробувати інструменти різних виробників, щоб зрозуміти, наскільки зручно працювати з тим чи іншим.

  • Гачок та пряжа повинні відповідати один одному. Для майстринь-початківців краще вибирати нитку середньої товщини.
  • Робота із занадто тонкою або товстою пряжею вимагає наявності певних навичок в’язання.
  • Розмір гачка для кожного виду пряжі найчастіше вказують на упаковці.
  • Проте номер інструмента має рекомендаційний характер, тому можна придбати кілька суміжних за розміром.
  • Наприклад, при рекомендованому гачку №3,5 можна спробувати попрацювати з гачком №3, №3,5 та №4.

У кожної майстрині своя щільність в’язання. Так при в’язанні однакової пряжею і гачком одного розміру, полотно у різних майстринь може відрізнятися за розміром та щільністю.

Немаловажну роль відіграє тип передбачуваного виробу. Наприклад, іграшки слід в’язати дуже щільно, щоб не залишалося просвітів, крізь які буде видно наповнювач.

Для таких цілей слід брати гачок меншого розміру, ніж зазначено на етикетці. Тоді як шарф або ажурна шаль можуть бути повітряними та злегка розтяжними.