Звязати чоловічий светр спицями: 45 моделей зі схемами та описом для початківців, як звязати пуловер з горлом або шалевим коміром

Чоловічий светр: ТОП-135 фото + інструкція, як зв’язати для чоловіка пуловер спицями своїми руками 46-48, 50-52 розміру

Будь-який російський чоловік високо оцінить якісно пов’язаний светр, подарований жінкою. Цей знак уваги та турботи про здоров’я дуже корисний, оскільки зберігає тепло в холодну пору року і вписується практично в будь-який стиль.

Як пов’язати чоловічий светр, якщо немає досвіду? Для цього знадобиться: вільний час, уважність та хороший опис етапів роботи. Саме цей аспект розглянемо задля забезпечення підтримки перспективного починання.

Не слід боятися деяких складних моментів або перших невдалих виробів. Досвідчені майстрині починали не менш важко, але на ентузіазмі в рідкісному випадку талант з часом навчалися створювати більш якісні вироби. Тут варто добре подумати, може, краще купити і сказати, — «Улюблений дивись, яку гарну річ я тобі зв’язала у свій вихідний». Якщо це не підходить, то переходимо до навчання.

Що потрібно для в’язання светра

Щоб процес в’язання проходив у комфортних умовах, необхідно заздалегідь підготувати всі інструменти та матеріали. Це основа, про яку не варто забувати дратівливим рукоділкам.

Якщо доведеться шукати в процесі роботи — це може зіпсувати настрій і залишити відбиток як светр.

Вибираємо фасон та стилістику моделі. Вивчається схема. У ній повідомляється про потрібну кількість пряжі, номер спиць.

Пряжка для чоловічого светра

 1. Овеча шерсть. Відзначається теплотою та стійкістю до намокання, але у разі сильного тертя з’являються катишки.
 2. Мериносова пряжа. Забезпечує високий рівень збереження тепла. Відрізняється полегшеною масою. Але відлякує надто великою вартістю.
 3. Альпака. Пропонує стійкість до надмірного витягування. Ніколи не з’являються катишки. На основі матеріалу легко створити щільний та легкий светр типу пуловера.
 4. Мохер. Виготовляється завдяки з’єднанню волокон пуху ангорської кози. Виріб виходить дуже теплим, але доведеться стежити за його станом, оскільки матеріал швидко зношується і потребує регулярного догляду.
 5. Кашемір. У чистому вигляді практично не використовується. У мотки додається деяка кількість іншої пряжі. Але багато хто чув, про високу якість кашемірового светра. Тому ясно, що варіант цікавий і підходить для майстра-початківця.
 6. Ангора.У клубки, як правило, додається не більше 40% цієї вовни. Але це не зменшує переваг, оскільки створюється гідний светр.
 7. Акріл. Представлений синтетичними волокнами. Але якість не гірша за натуральну вовну, оскільки забезпечується стійкість до тертя. Хоча у багатьох з’являється погана асоціація зі словосполученням, — «Светр з синтетики». Тому це найменш популярний матеріал.

Який вибрати? Це залежить від фінансових можливостей та навичок майстра. Початківцю краще використовувати дешевий і найменш примхливий матеріал.

Покрокова інструкція в’язання чоловічого светра

Необхідно вивчити схему в’язання светра. Важливо зняти точні мірки із запасом – це попередить усадку та зміну габаритів чоловіка. Виготовляється пробник, щоб розібратися в щільності в’язання та нюансах створення візерунка.

Далі розглянемо всі дії майстра-початківця на прикладах. Почнемо з найпростішого та плавно перейдемо до складних моделей.

Простий варіант светра

Це важливо для пояснення методів в’язання у спрощеній формі. Спираємось на широку гумку. Виріб підходить для повсякденного використання. Вибираємо один із нейтральних кольорів пряжі.

Як приклад розглянемо етапи створення розміром 48 — 50. Оптимальна овеча шерсть без домішок з вагою 650 грам.

Інструменти:

 • Прямі спиці;
 • Кругові обов’язково 5 номери.

Зі старту використовується 4 лицьові петлі. Далі 2 виворітні петельки.

Поділимо роботи на 4 етапи:

 • В’язання спини;
 • передня частина;
 • Рукава;
 • Процес підключення деталей светра.

Варто ґрунтуватися на 90 петель для першого ряду спини. Практика довела – це оптимальна кількість.

Етапи:

 • Старт завжди з кромкової петлі;
 • Тепер виворітна;
 • Основний візерунок повторюється 14 разів;
 • Зворотна петля;
 • Завершення кромкової петлі.

Цим методом в’яжеться 98 рядів. Це велика напруга для новачка, допускається перерва на відпочинок.

Підготуємо пройми. Для цього закривається 2 петлі. Ідентичні дії виконуються у кожному наступному ряду.

 • Коли пов’язано 46 рядів на основі пройми підходить черга плечового скосу. Для цього закривається 6 петель. Горловина формується одночасним закриттям 32 центральних петель. Наступні ряди на боках в’яжуться окремо.
 • Сокруглення створюється на основі закриття 1 петлі, але у других рядах. У результаті останньому збирається 7 петель. Інша частина виготовляється за допомогою дзеркального відображення.
 • Передня частина в’яжеться ідентичним методом. Але використовується більше поглиблення горловини. Для цього закривається 26 петель на 38 ряду на основі пройми. Продовжуються аналогічні дії до завершення.

Перший ряд рукавів виготовляється як спина чи передня частина. Але основний візерунок вимагає повторення 6 разів! Укоси створюються додаванням 1 петлі для кожного 6 ряду.На 104 рядах від старту обов’язково закривається 2 петлі для схилу.

Важливо не забути для кожного наступного ряду зменшувати кількість петель. Коли залишиться 14, необхідно закривати дані петлі.

Процес збирання починається намочуванням і приколювання деталей на викрійку. Чекаємо на висихання.

Створюються плечові шви. Круговими спицями набирається 74 петлі на краю горловини. Пров’язується 44 ряди. Виріб зшивається на бічній частині. Рукави з’єднуються з основою. Простий светр можна використовувати.

Популярна модель светра з англійською гумкою

Для початку необхідно визначитися зі стилем виробу: елегантний передбачає полегшену модель, спортивний націлений на максимальну комфортність під час руху та теплоту. У будь-якому випадку завдяки англійській гумці легко зв’язати солідний светр.

Що потрібно на 50-52 розмір:

 • Вовняна пряжа з двома кольорами;
 • Необхідно 700 грамів основного кольору та 400 допоміжного відтінку кольору.

Важливо: Необхідно дотримання інструкції. Без цього не вийде чіткий візерунок.

Етапи роботи:

 • Стартуємо з лицьової петлі на 1 ряді далі чергуються;
 • Ідентично починається 2 ряд, але виворітна петля знімається технікою накиду;
 • На 3 ряді накид одночасно в’яжеться з лицьовою петлею. Це забезпечує перекручування;
 • Тепер 2 останні ряди чергуються до завершення довжини полотна.

Правила чергування кольорів:

 • Основний колор використовується 17 рядів та 1 додатковий колір;
 • Для передніх та задніх поличок чергування використовується 4 рази;
 • Далі 18 рядів додаткового та 18 основного знову 1 ряд допоміжний.

Пройм створюється на основі краю останньої смуги основного колора, завдяки зменшенню на 6 см. Рукави в’яжуться в ідентичному кольорі зі спиною та передньою частиною.

Етапи в’язання горловини:

 • Стартовий ряд допоміжний колір та лицьові петлі;
 • Кілька рядів залежно від обраної висоти створюються технікою хусткової в’язки на основі, головного, колора;
 • Кілька рядів стандартною англійською гумкою;
 • Додається кілька петель на основі 2 кольорів.

Всі частини збираються стандартним методом. З’єднання з основною заготівлею здійснюється завдяки кетлювальному шву.

Безшовний ірландський пуловер

Варто спробувати в’язати після набуття досвіду, коли попередні моделі в’яжуться на «автоматі». Ця версія відрізняється наявністю широких погонів для приховування плечового шва.

Стартуємо від горловини на основі кругових спиць та візерунка типу гумка. Перевага в тому, що не потрібна форма. Але потрібна регулярна примірка для негайного коригування розміру.

Можна в’язати погони. Використовуємо половину петель від боків. Інші фіксуємо, наприклад, шпилькою. Опираємось на візерунок типу коси.

Спина та передня частина створюються окремо до пройми.Для завершення потрібні кругові спиці. Але тільки умілі ручки створюють виріб без швів на рукаві. Вони спираються на петлі з погонів, спини та переда.

Тепер ми усвідомили, з якої пряжі можна створити якісний светр. Розглянули приклади за принципом від найпростішого до складного на основі поступового збільшення майстерності майстра.

Фото красивих в’язаних светрів