Кофта для хлопчика спицями: схеми вязання стильного джемпера, худі, светра, жакета для хлопчика (110 фото моделей)

Кофта для хлопчика спицями: 10 класних моделей у вигляді пуловера, куртки, джемпера з фото та покроковими схемами в’язання

Коли підходить момент і стає видно, що дитина вже виросла з колишнього светра, то знадобиться не так багато часу і велике бажання оновити його гардероб новою оригінальною кофтою, яка застібається на блискавку або просто прикрашена помітною мордочкою дружелюбного котика.

Взявши за основу як зростання, так і інші особливості фігури дитини можна істотно полегшити собі завдання і зменшити час на його виконання.

Насамперед заміряється загальна довжина пуловера, потім стегна за обсягом, довжина, яка потрібна для рукава (можна трохи із запасом). Вимірювання в цьому випадку проводиться від шийного відділу до долоні.
В’язана кофта з малюнком у вигляді кота

Кофта неодмінно викличе найжвавіший інтерес у хлопчика своїм оригінальним зовнішнім виглядом, особливо це стосується вікової групи від семи до десяти років. Спереду такий одяг прикрашений вив’язаними з іншого кольору пряжі кумедної мордочки тварини.

На додаток до капюшона прилаштований смугастий хвостик котика, будучи його логічним завершенням у даній моделі.

Вив’язування котиної морди, проводиться згідно з наведеною схемою. В’язання можна спростити тим, що застосувати для вив’язування кожної конкретної ділянки свій власний окремий клубок відповідного відтінку.

Від отворів допоможе позбутися перехрещена нитка на виворітній стороні, яку не рекомендується затягувати дуже сильно. Малюнок у процесі роботи не повинен зменшуватися.

Для в’язання знадобиться:

 • Бавовняна пряжа близько десяти мотків для семи-восьми років, або дванадцяти мотків на вік дитини від восьми до десяти років. Колір бажано підібрати сірий відтінок;
 • Білосніжна та чорна вовняна пряжа, по сто грамів кожної;
 • Спіці можуть бути третього номера або три з половиною;
 • Булавки для маркування петель.

В’язання проводиться спареною ниткою. В ідеалі набирається спочатку пробний варіант, тому можна точно розрахувати необхідну кількість петель для роботи.

В’язання спинки для кофти

Набравши з пряжі дев’яносто чотири петлі, вив’язується гумка віч-на-віч розміром три з половиною сантиметри.
Особова гладь виконується з використанням спиць на три з половиною.пров’язується сто двадцять три ряди, щоб вийшло сорок два сантиметри. в середині для горловини після цього потрібно закрити тридцять дві петельки, за рівною кількістю з одного й іншого боку від центральної частини.

 • Залишивши на одному спиці частину роботи, іншу пров’язуємо зі зменшенням у кожному другому ряду по одній петельці.
 • Після чого, слід закрити ті петлі, які залишилися після зменшення.
 • Їх має бути рівно двадцять вісім. Симетрично завершується друга половинка.
Полочка кофти

Гузинку потрібно виконати таку ж, як і у випадку зі спинкою. Після неї одразу йде черга котячої морди. Виконується спицями з номером три з половиною.

Виконання малюнка:

 • Сірий відтінок пряжі – вісімнадцять петель. Булавкою для зручності відзначається центр;
 • Далі для вив’язування малюнкової частини застосовується схема.

Після закінчення схематичного зображення в’язка йде, як лицьова гладь, відтінку сірого кольору.

Від гумки пров’язується сто десять рядів, після чого в середині необхідно закрити двадцять чотири петельки, щоб почати оформляти форму горловини. Ліва частина виконується насамперед. Заокруглення виходить так.

Спочатку закривається по одній петельці в кожному ряді, що пров’язується. На кожній спиці має залишитися зрештою по тридцять петельок. По черзі закриваються всі вони так, щоб явно була видна симетрія.В’язання рукавів та капюшона для кофти

На три міліметрові спиці необхідно набрати для виконання рукава сорок чотири петельки. Після чого вив’язується резиночка віч-на-віч розміром в десять рядів. По одній петельці проводиться збільшення у кожному п’ятому ряду.

В’язання виконується таким чином, поки на спицях не буде набрано сімдесят вісім петельок. Усі петлі закриваються на висоті від гумки двадцять сім сантиметрів.

Тепер має бути пошити обидві плічка, після чого знаходиться спинкова середина і відзначається за допомогою шпильки. Спицями з номером три з половиною робиться набір петель по краєчку горловини. Їх має вийти рівно сто шістнадцять. На кожну спицю припадає по п’ятдесят вісім петельок.

В’язання спочатку виконується на одному спиці, а після закриття петельок, на другий аналогічним чином. У підсумку доведеться пошити обидві ці половинки.

На поличці в середині перших п’яти петельках виконується планочка. Петлі з чорної та білої пряжі додаватимуться з боку спинки. Для звичайного капюшона додатків не потрібно. Просто всі петельки закриваються після п’ятдесят шостого ряду.

Капюшон зі смужками вимагатиме почергового додавання з лівого боку, як смужок білого кольору, так і чорного, за допомогою додавання по петельці в кожному з рядів. Повинно в результаті буде вийде чотири ряди чорної пряжі, чотири ряди білосніжної пряжі.

Покрокова інструкція

 • Для першого ряду виконується лицьовими п’ятдесят вісім петель, з додаванням одного чорного кольору;
 • У другому ряду йдуть поспіль дві виворотні петлі чорного кольору, а за ними виворітні сірі петельки у кількості п’ятдесяти восьми;
 • Для третього ряду необхідно здійснити пров’язування спочатку п’ятдесяти восьми петельок із пряжі сірого кольору, потім йдуть три лицьові петельки із чорної пряжі тощо.
Після п’ятдесят шостого ряду петлі закриваються на першій спиці. Потім ті ж дії проводяться з в’язанням на другому спиці.

Прикрасити капюшон можна оригінальним хвостиком у вигляді кіски. Для чого потрібно сплести близько двадцяти або більше ниток. Їх фіксується ниткою чорного відтінку.

 1. Складання проводиться методом зшивання капюшона з боку вивороту.
 2. При цьому не варто забувати про те, що потрібно вставити кіску.
 3. Рукава потрібно вивернути, щоб з’єднати їх як з фрагментом полички, так і спинкою.
 4. Після чого проводиться зшивання рукавів із внутрішньої виворітної сторони.
 5. Після чого настає черга бічних швів кофти.


Фото в’язаної спицями кофти для хлопчика