Вязане плаття для дівчинки спицями та гачком з описом, та схемами для початківців. Покроковий майстер-клас, як звязати сарафан та туніку

В’язане в’язати туніки, сукні та сарафани для дитини від 1 року до 6 років (фото простих схем)

Плаття — один із найпопулярніших предметів гардеробу будь-якого дівчиська. Підлітки вже з дитинства люблять і вміють вбиратися, модничать. Красива в’язана сукня допоможе зробити будь-який образ юної чарівниці по-справжньому жіночним. Створити його може будь-яка мати, бабуся, тітка дівчинки.

Достатньо мати мінімальні навички в’язання. Різні моделі відрізняються за зовнішнім виглядом, рівнем складності виконання та призначенням. Кожен зможе вибрати для себе найкращий варіант.

Чим можна в’язати сукню для дівчинки (спиці або гачок)

Однозначна відповідь про вибір типу інструменту для в’язання сукні дівчаткам дати неможливо. Існують гарні моделі, які виконуються кожним з варіантів. При виборі орієнтуються рівень володіння інструментом.

Можно знайти елементарні моделі для в’язання спицями та гачком. При необхідності перед початком роботи можна освоїти або підтягнути рівень навичок для виконання моделі, що сподобалася. Вплив на вибір можуть мати нитки, передбачувані для використання в роботі.

Особливості вибору пряжі для дитячої сукні

Зв’язати дитячу сукню можна із різних видів пряжі. Орієнтуються на бажану ошатність виробу, сезон використання, особисті уподобання. Літні вироби часто в’яжуть із пряжі на основі бавовни.

 • На холодну пору року підійдуть вироби з шерстю у складі. Універсальним варіантом називають акрил.
 • У будь-якому випадку при виборі ниток керуються власними міркуваннями. З тонкої пряжі зазвичай виходять витонченіші вироби.

Значення при виборі також має обрану модель, яка має свої особливості.

Способи в’язання популярних суконь для дівчинки

Для дівчаток в’яжуть різні варіанти суконь. Це можуть бути повсякденні та ошатні вироби, варіанти з рукавами або без них. Короткі, довгі, по фігурі, розкльошені: можна перераховувати нескінченну кількість варіантів.

Літня сукня для дівчинки спицями

Зв’язати літню сукню для дівчинки спицями нескладно. Досить мати мінімальну майстерність у роботі інструментом.

Вибирати модель краще, орієнтуючись на власний досвід.

 • Якщо він полягає лише в умінні в’язати лицьові та виворітні петлі, то можна сміливо братися за освоєння будь-якого способу в’язання.
 • Літні сукні в’яжуть як регланом з круглою кокеткою, так і окремими полотнами, що вимагають зшивання.
 • Вироби можуть бути виконані простою в’язкою без малюнка або з будь-якими візерунками.

Найчастіше для літніх суконь використовують різні ажурні схеми. Реч можна виконати без рукавів або будь-яким видом цього елемента.

Красива легка сукня для початківців гачком

За допомогою гачка в’яжуть не менш гарні вироби, ніж спицями. За допомогою цього інструменту вдасться втілити різні ідеї. Використовують будь-які способи в’язання.

Якщо цей виріб з окремих полотен з необхідністю зшивання, то спочатку знімають мірки і готують форму.

 • Для суконь регланом або з круглою кокеткою заздалегідь доведеться зробити необхідні розрахунки.
 • У будь-якому випадку початківцям простіше підібрати докладний опис з параметрами, ідентичними потрібним.
 • Залишиться виконувати готові інструкції, складені досвідченими майстрами.

Якщо опису в текстовому форматі недостатньо, можна додатково переглянути відео урок з виконання роботи.

Зимове плаття для дівчинки спицями

В’язати теплу сукню спицями не складніше, ніж літній варіант. За бажання можна використовувати ті ж моделі, але вибрати для роботи щільніші нитки. З ажурним візерунком тепла сукня буде більш витонченою на вигляд, але функціональність може постраждати.

Для речей на холод краще вибирати щільні візерунки. Як правило, такі сукні в’яжуть із рукавами. Якщо роботу виконувати строго за готовим описом, труднощів виникнути не повинно. Відмінним варіантом стане сукня з півшерсті з простим візерунком із кіс.

Зимове плаття для дівчинки гачком

В’язання гачком більше підходить для легких літніх виробів. Не треба зневірятися створити гарну теплу річ за допомогою цього інструменту. Для в’язання гачком є ​​щільні візерунки.

 • Це не лише прості стовпчики. Наприклад, візерунок попкорн вважається не тільки щільним, а й особливо популярним останнім часом.
 • З його допомогою можна створювати окремі опуклі декоративні елементи.
 • Зараз часто візерунком попкорн оформляють рукави, а перед і спинку залишають без фактури, що виділяється.

Такий виріб буде не лише теплим, а й стильним, що оцінить будь-яка юна модниця.

Особливості в’язання ошатної дівочої сукні

Зв’язати ошатну сукню може бути складнішим. Тут багато вимог. Насамперед це якість роботи. Прийде постаратися для отримання відмінного результату.

Нарядні сукні найчастіше в’яжуть із тонких ниток. Це складніше, ніж використання пряжі середньої чи великої товщини.

Для отримання ошатного зовнішнього вигляду виробу доведеться додати різні декоративні елементи:

 • Рюші;
 • Оборки;
 • Прикрасні дрібниці.

Часто при створенні ошатної дитячої сукні в’язання поєднують із шиттям. Зазвичай із пряжі створюють верхню частину, а спідницю шиють. Популярним є використання фатину, атласу та інших красивих тканин.


З сітки може бути зроблена тільки нижня допоміжна спідниця, а сама сукня повністю створена з пряжі. Базову основу завжди можна прикрасити за допомогою в’язаних бантиків, квіточок та інших дрібниць.

Нюанси виконання суворої сукні

Зв’язати сукню дівчинці можна не тільки для свята чи повсякденного використання на дозвіллі. Своїми руками за допомогою пряжі та спиць чи гачка створюють строгі ділові вбрання. Шкільна сукня має бути лаконічною.

 • Це вбрання обов’язково відповідає правилам пристойності, виконується в класичному стилі.
 • При цьому не треба забувати про моду, акуратно вносити стильні елементи в традиційний фасон.
 • Шкільні сукні в’яжуть із однотонної пряжі темних відтінків. Воно має бути достатньої довжини, не мати надмірно пишної спідниці, ажурних візерунків, відкритого ліфа.
 • До сукні моно зв’язати білий комірець. Ця деталь надасть святковому вигляду.

Плаття для дівчинки – базова складова гардеробу. На кожний випадок життя можна пов’язати свій варіант.
Це літні, теплі, ошатні, ділові екземпляри в різному виконанні. Можна почати з простих моделей, поступово набираючи досвіду та поповнюючи гардероб своєї улюбленої дівчинки.

Фото в’язаної сукні для дівчинки