Вязані квіти гачком (115 фото-ідей, схеми, уроки): способи вязання красивих кольорів для початківців. Майстер-клас з покроковим описом

В’язані квіти гачком своїми руками: вчимося в’язати об’ємний і загорнутий, простий, пишний, троянду, лілію, братки

Є чимало цікавих добірок, де можна зустріти оригінальні ідеї, втілені практично досить простими способами, один з яких в’язання за допомогою спиць.

Квітку в цьому випадку можна вибрати до душі. Тут є дрібні трояндочки та великі об’ємні троянди, вишукані жоржини та хризантеми, прості та милі серцю ромашки. Їхнє застосування вкрай різноманітне.






















Вони можуть бути прикрасою декору приміщення, опинитися у волоссі або на предметі одягу, виконувати роль брошки, оригінальної шпильки або чудового ручного браслета.





Сам собою такий процес дуже захоплює і змушує відсторонитися від непотрібних переживань. Якщо квітів стає дедалі більше, то переживати із цього приводу не буде. Вони завжди знайдуть своє місце у будинку. Або в гардеробі господині.











Квіти з подвійної гумки

Такий візерунок робить квітку не просто об’ємною, але за допомогою шматочка справжнього або штучного хутра стане пухнастим. Пряжа-мохер, що використовується, а для прикраси додатково застосовується одна намистина великого розміру і кілька дрібніших різних кольорів. Нагадує така форма квітки екзотичну камелію чи мальву.






В діаметрі виріб становить десять сантиметрів. Химерне поєднання хутра і розсипи намистин робить його дуже привабливим.

Для його виготовлення потрібно зв’язати з мохера або іншої підходящої пухнастої пряжі дві деталі. Для виконання роботи будуть потрібні спиці з круговою системою. Візерунок – порожня подвійна гумка.





Набирається сто вісімдесят петель, після чого поспіль пров’язується двадцять вісім рядів. По ширині це становитиме розмір чотирнадцяти рядів звичайної гладі, оскільки гумка подвійна.

 • Для другої деталі потрібно пров’язати таку ж кількість рядів, але вже з меншою кількістю набраних петель, загальна кількість яких складе сто сорок.
 • Коли всі петельки пров’язані, їх треба буде стягнути, для чого нитку попередньо обривають на відстані від роботи в тридцять сантиметрів.
 • Потому на неї знімаються всі петельки, утворюючи кільцеподібну форму.
 • Залишається лише добре затягнути виріб, після чого нитка фіксується.

Складання деталей квітки

Коли дві деталі вже готові, то з хутра належить вирізати невеликий шматочок, причому хутро за кольором має бути підібране за кольором, що відповідає основній композиції. Діаметр вибирається від п’яти до шести сантиметрів.

Всі деталі загальною кількістю три штуки складаються разом, після чого зшиваються. Для цього береться голка з ниточкою, що підходить по тону. Порядок такий:

 • Найбільша за розміром деталь розташована знизу;
 • хутровий елемент у середині;
 • Зверху його прикриває невелика друга деталь із порожнистої резиночки.

На самому верху квітки в центрі пришивається намист великих розмірів, а біля неї химерним візерунком розміщуються інші намистини з переливами.











Варто не лінуватися, щоб вийшло красиво, а для цього кожну деталь необхідно прикріпити окремо. Розсип повинен зрештою стати схожим на сяйво. Кольори бісеру підбираються відповідні – золотисті, лілові, відтінки коралу.

Для низу можна завбачливо вив’язати гачком підкладку у формі кола зі стовпчиками без накидів. Він закріплюється на нижній частині квітки.

В’язані троянди

Найпростіше, а тому привабливо для початківців рукоділниць буде виконання однієї або декількох троянд за допомогою звичайних спиць. Секрет дуже простий – рукоділля вимагатиме пров’язати всього одну смужку. Візерунків ніяких не потрібно, виключно лицьова гладь.

Кількість витків визначається загальною довжиною в’язаної заготівлі. Наприклад, кількість петельок може відповідати ста тридцяти шести.

Петельки після того, як їх набрали на спиці, пров’язуються лицьовою гладдю в кілька рядів. Їхнє число може змінюватися від десяти до чотирнадцяти. Для непарних рядів передбачені лицьові петельки, а для парних відповідно виворітні.

 • Відмінною особливістю такого візерунка є те, що виріб самостійно без жодної допомоги загинається у вигляді рулончика краєм усередину. Так, якщо дивитися на деталь з виворітного боку, можна побачити контури пелюсток троянди.
 • Коли всі заплановані ряди пров’язані, то на робочу нитку доведеться зібрати всі петельки. для цього можна використовувати не лише гачок, а й голку. Спіраль виходить, коли петельки стягують разом. Квітка трояндочки, що вийшла, фіксується швом по самому краєчку з боку вивороту.







Оригінальна в’язана квітка

Ще одним способом при вив’язуванні квіток спицями є те, що пелюстки можна буде сформувати за допомогою підняття тих петельок, які були спущені.

Послідовність дій:

 • На спиці попередньо набирається шістдесят п’ять петельок, після чого пров’язується від десяти до дванадцяти рядів за допомогою візерунка «лицьова гладь». Набирається, при цьому, перший ряд ниткою непридатною. Потім розпущену частину можна буде закрити тугіше виворітними. Можна цього не робити, а просто не розтягувати набірний край. Так він стане тугішим, ніж основна в’язка, а до середини утворюватися стане закрутка;
 • Після пров’язування необхідної кількості рядів, доведеться спустити до набірного краю кожну з дев’яти петель;
 • На спицю підніматиметься нитка з протяжки від тієї петельки, яка була спущена. Після чого її пров’язують лицьовою;
 • На робочій нитці повинні бути зняті всі петельки, які після цього повинні бути стягнуті і замкнені в коло;
 • Голка допоможе надійно закріпити кожну петельку в центральній частині квіточки;
 • Країшки, де пелюстки зімкнулися необхідно прошити найакуратнішим чином.








Квіти із зв’язаних шнурів

Для позначення центральної частини квітки знадобиться шнур. Його можна пов’язати найбільш уподобаним способом. Потім йде процес зшивання мотузочки у своєрідний млинець.

Пелюстки для такої квіточки в’яжуться окремо в кількості трьох, п’яти або семи штук. Тільки все потрібно пришивати дуже акуратно, тому що від цього залежить зовнішній вигляд квітки.

Фото в’язаних гачком кольорів