Дитячі візерунки спицями: схеми з покроковим описом для початківців. Вяжемо своїми руками красиві візерунки для дитячої кофтини

Дитячі візерунки спицями – в’яжемо стильні речі своїми руками (130 фото). Поетапний посібник зі створення незвичайного малюнка

У в’язанні речей для дітей інші пріоритети. На перший план тут виходить зручність та комфорт виробу. На вигляд теж приділяється чимало уваги. Насамперед він повинен подобається малюкові.

Від цього залежить бажання дитини носити теплі светр, шкарпетки, шапку та інші предмети гардеробу. Дизайн дитячих речей може суттєво відрізнятись від варіантів, призначених для дорослих людей.

Особлива увага спрямована на малюнок та візерунок. Вибрати відповідний екземпляр легко, ознайомившись із добіркою популярних дитячих рішень.

Особливості вибору візерунків для дітей

Малюки часто відкидають нудні речі. В’язані кофта, шарфик, рукавиці та інші вироби повинні привертати дитячу увагу. Не тільки яскраві фарби володіють можливістю набути дитячого інтересу.

Малюнки та візерунки, які можна розглядати, виявляючи уяву, також популярні. Насамперед це картинки, обділити увагою які неможливо. Яскраві, відомі малюнки вдало врізаються в дитячу свідомість.

Якщо перевантажувати виріб картинками немає бажання, то звертаються до малюнків.Їх можна виконувати як у багатобарвному, так і однотонному форматі.В останньому випадку ставку краще зробити на фактуру. Часто це не власний рельєф пряжі, а особливості візерунка.

Вплив віку

Вибір візерунка для в’язання дитячих речей часто пов’язують із віком малюка. Для дітей першого року життя краще використовувати гладкі варіанти без дірочок, складних переходів кольору. Навіть яскраві картинки немовлятам не потрібні.

 • Краще обмежитися пастельною гамою кольору і простим візерунком. Найчастіше у разі вибирають різні комбінації з лицьових і виворітних петель.
 • Вони дають необхідну мінімальну фактуру та різноманітність. Для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку важливою є яскравість фарб, присутність на одязі картинок.
 • Для них часто вважають за краще в’язати речі з жаккардовими візерунками. Це красиво, ідеально за віком. В цьому випадку не відмовляються від рельєфних, ажурних варіантів.


Для цієї вікової категорії поле вибору є широким. Для старших хлопців підійде більш лаконічний, стильний одяг. Речі часто схожі на дорослі, а візерунки у вигляді картинок, безглуздих квіточок та бантиків виключають. Можлива присутність невеликих кумедних акцентів, які краще узгодити з юним модником.


Важливість статевої приналежності

Багато при виборі візерунка для дитячого в’язання залежить від статі дитини. Існують універсальні варіанти, а також рішення виключно для хлопчиків чи дівчаток.

 • Для майбутніх чоловіків підійдуть більш спокійні, монотонні візерунки.
 • Часто обмежуються простим полотном.
 • Візерунок може бути елементом прикраси, оздоблення.

Для дівчаток існує більше варіантів. Їм у будь-якому віці можна в’язати гарні ажурні вироби, вносити до оформлення різноманітний декор.

Увага до типу виробу

При виборі візерунка для в’язання дитячої речі важливо звернути увагу на виріб, який передбачається створити. Для верхнього, базового, повсякденного, ошатного одягу можуть бути свої критерії.

Наприклад, плаття або кофта можуть бути яскравіші та неординарніші, ніж пальто чи шапка. Послаблення можна припустити, якщо в’яжуться шкарпетки або плед.
Нюанси самого візерунка

Вибираючи візерунок для створення дитячих речей, важливо звернути увагу на його габарити. Варіанти з великим рапортом ризикують виглядати на невеликих за розміром речах безглуздо. Від хитрих переплетень також краще відмовитись.

Чим простіше візерунок, тим легше він сприймається малюком і правильніше асоціюється з віковою приналежністю. Краще вибирати середні за густиною екземпляри. Речі з ними будуть зручними та красивими.

Популярні візерунки для дитячих речей

В’язати дитячі речі можна за допомогою різних візерунків. Підходить як чергування петель різних типів, так і зміна кольорів ниток. Перед початком в’язання важливо розглянути кілька найбільш підходящих варіантів, серед яких вже робити остаточний вибір.

Жакардові картинки

Думаючи про візерунок для в’язання дитячих речей, мимоволі на думку спадають всілякі варіанти у вигляді картинок. Це милі зайчики, їжачки, дракончики.

На особливу увагу заслуговують відомі персонажі казок і мультфільмів.

 • При виборі зображення важливо подумати про уподобання дитини.
 • Малюнок має органічно виглядати на речі, не викликати негативних емоцій.

При виборі жаккардової картинки як малюнок для дитячої речі важливо об’єктивно оцінювати власні сили.

Ажурні візерунки

Використання ажурних візерунків для дитячого одягу обґрунтоване під час виконання речей для дівчаток. Хлопчикам такі речі не підійдуть. Інша справа, якщо мова про в’язання пледу або предметів гардеробу для немовлят.

У будь-якому випадку при виборі ажурних візерунків важливо звернути увагу на їхню щільність. Надмірно пухкі полотна краще не використовувати. Ажурні візерунки відмінно підійдуть для в’язання літніх суконь, топів, кофт. Їх використовують для часткового розташування на одязі як прикраси.

Коси та арани

Для будь-яких в’язаних речей коси та арани є класикою. Їх успішно використовують для в’язання теплих дитячих речей.

 • Якщо звичайні переплетення більше підходять для старших хлопців, то для малюків краще виконати незвичайні фігурки на основі цих елементів.
 • З переплетень можна отримати рельєфну сову. Аналогічно формують інші зображення.
 • Наприклад, джгут, рельєфні смужки та шишечки вдасться скласти в обриси метелика.

Не треба виявляти фантазію, достатньо підібрати відповідну готову схему.

Смуги та зигзаги

Зв’язати смужки, змінюючи колір нитки, зможе навіть майстриня-початківець. Якщо такий варіант здається занадто простим, лінії можна виконати за допомогою зміни візерунків. Це може бути чергування простого полотна та ажурного візерунка.

Смужки можуть бути рельєфними. А ще їх можна виконати у вигляді незвичайного, ошатного візерунка в поєднанні з базовою гладдю лицьової. Аналогічно вибирають зигзаги.

Існує безліч візерунків, які підходять для в’язання дитячих речей. Подивившись вибірку популярних варіантів, точно вдасться вибрати вдалі варіанти. Гарних візерунків настільки багато, що захочеться в’язати нові і нові дитячі речі.

Фото дитячих візерунків