Ниткографія для початківців: опис з фото техніки та методів малювання для дітей. Покрокова інструкція зі створення картин з ниток

Ниткографія для початківців: урок з малювання нитками для дітей та дорослих. Прості поетапні малюнки та схеми з інструкцією

Навколишній світ надзвичайно гарний. З давніх-давен люди намагалися відобразити побачене в картинах, скульптурах, петрогліфах, карбуваннях, словесно в літературних творах.

Це все – культурні скарби, завдяки яким накопичувався досвід, пізнання ставали дедалі глибшими та досконалими. Люди винаходили нові незвичайні способи відображення навколишнього, вибираючи яскраві, виділені їх свідомістю епізоди.

Що таке ниткографія?

Так дано, приблизно у XV – XVI століттях з’явилася дивовижна техніка створення картин із ниток. Тепер вона називається ніткографією. Винайшли цей дивовижний вигляд декоративно-ужиткового мистецтва представники племені Вічолі – одна з юто-астекських народностей. Нащадки тепер живуть у західній та центральній Мексиці.

Уже в ті далекі часи індіанці створювали гарні ткані вироби, займалися вишивкою (зокрема з бісеру), плетінням узорів. Для малювання нитками вони брали круглі або квадратні дощечки з отвором усередині.

З обох боків наносили клей із бджолиного воску та соснової смоли. На цю суміш наклеювалися кольорові нитки із вовни. Традиції предків зберегли та успішно продовжили нові покоління.Мексиканським нитковим живописом захоплюються тепер багато хто.