Візерунки спицями: прості схеми для вязання з описом техніки. Майстер-клас для початківців із оглядом красивих малюнків візерунків

Візерунки спицями: 100 красивих рельєфних візерунків для в’язання своїми руками. Фото схем з використанням лицьових та виворітних петель

Прядіння ниток існує з часів одомашнення тварин, коли частина їх перестали вбивати заради хутра та шкур, але почали розводити для отримання молока та вовни. З того часу і з’явилося прикладне мистецтво в’язання, за допомогою нехитрих пристосувань, виготовлених із гілок чи кісток.

В’язання на спицях любительками домашнього рукоділля не втратило актуальності до сьогодні, коли створено безліч верстатів та механічних пристроїв для виробництва трикотажу.

Як і багато століть тому, жінок зачаровують нові красиві візерунки для в’язання, що виникають завдяки фантазії та творчій праці справжніх майстринь.

Основні види в’язання на спицях

Все різноманіття візерунків створювалося відповідно до традицій і смаків різних народів, і кожен із них вніс щось своє до популярної техніки в’язання.

Тому існують такі назви, як скандинавські різнокольорові або жаккардові візерунки з різнокольорових ниток, із зображенням геометричних фігур, квітів, сніжинок та оленів.

Гузинки називаються, за місцем походження, англійською, французькою або ірландською.Косички та їх хитромудрі переплетення дослідники відносять до кельтських традицій.

Об’ємні, товсті полотна вигадували жителі північних регіонів, щоб пов’язані таким чином речі зігрівали у зимову холоднечу. Жителі південних країн вигадували тонкі мереживні вироби, у яких не було спекотно у теплому кліматі.

В даний час жителі будь-яких куточків землі користуються всіма досягненнями народної прикладної творчості, що віками служили одним з основних способів створення ошатного та повсякденного одягу.