Жакардовий візерунок спицями: як звязати? Опис схем, фото візерунків + докладна покрокова інструкція для початківців

Жакардовий візерунок спицями покроково: вчимося робити двоколірний візерунок для рукавичок та шкарпеток у техніці «лінивий жаккард»

Існує кілька різних технік в’язання спицями, в яких використовується кілька кольорів або фактур ниток. Один із стилів, що використовується в ручній роботі, – це жакардова техніка.

Що таке жаккардове в’язання

Жакардове в’язання відоме за багатим малюнком: від лінивого жаккарда на дитячих шапочках і рукавичках до творів мистецтва, коли використовується п’ять-шість ниток у роботі одночасно, а результат виходить на обидві сторони. В’язання в техніці жаккарда буває двох видів: одностороннє та двостороннє.

Полотно, пов’язане одностороннім жаккардом, чітко відрізняється лицьовою та виворітною стороною. Якщо лицьовий бік тішить малюнком, то виворітний, складається з протяжок нитки.
Справжній двосторонній жаккард матиме малюнок з обох боків та буде подвійною товщиною. Усі протяжки, створені заміною кольору, будуть укладені у завершений проект.

Іншою характерною особливістю жаккардового в’язання є те, що в ньому використовується набагато більше кольорів, ніж в інших стилях в’язання нитками.

  • Ви можете зробити проект двониткового або багатониткового в’язання, на різні теми.
  • Двосторонній проект створює вигляд жаккарда та двостороннє полотно з лицьовим рядком з обох боків.
  • У двосторонньому проекті ви працюєте з двома різними сторонами одночасно, виконуючи всі петлі на одній спиці.

Петлі будуть чергуватись: Спочатку ви пропрацюєте набір петель для однієї сторони, а потім ви пропрацюєте ряд для іншої. В основному двосторонній жаккард використовується для шарфів, шалей, відбірних підбортів, манжет.

Якщо ви працюєте панчішною в’язкою, це означає, що ви постійно чергуєте лицьову та виворітну петлі, в той час як петля для сторони, зверненої до вас, завжди в’яжеться, а петля для сторони, зверненої назовні, завжди знімається на іншу спицю без пров’язки.