Перлина гумка спицями: схема вязання для початківців гумки по колу для кофти, шапки, кардигану або джемпера

Перлина гумка спицями – 5 варіантів в’язання напівпатентної гумки за схемою з докладним описом для початківців

В’язання відноситься до найдавнішого рукоділля. Ще за часів печерної доби його використовували для з’єднання вовни тварин та різних рослин. Все це призначалося для в’язання мережі, необхідної для упіймання риби.

І що найцікавіше, в’язкою займалися лише чоловіки. Лише три століття тому жінки спіткали це ремесло. Але вже призначалося воно для створення інтер’єру або одягу.

Причому в’язали і спицями, і гачком, використовуючи різні системи в’язки. Ось саме про перлинну в’язку спицями, буде розказано далі.

Що таке Перлинна гумка

Перлова в’язка відноситься до створення двосторонніх візерунків. Особливість її в тому, що лицьова та виворітна частини ідентичні. Але якщо використовувати схему в’язання, то все одно за інструкцією потрібно перевернути полотно після кожної пров’язаної смуги.

У результаті буде виріб, що нагадує перли або рис. Звідси і назва – перлинна в’язка. Або її ще називають “Рисинка”. При цьому цей візерунок чудово виглядає як на кардигані або светрі, так і на акуратних подушках (наволочки).

Популярність цього візерунка дуже велика, адже створене полотно вважається знахідкою для мінімалістів. Не завжди знайдеш візерунок, який буде відповідати всім вимогам краси та універсальності.

Що ж стосується поєднання перлинного малюнка та інших візерунків, вона просто приголомшливого ефекту. Для в’язання такого полотна використовуються спиці. Причому даним інструментом можна створити безліч малюнків перлинного спрямування.