Красиві візерунки спицями за схемами: покрокова інструкція з описом, як вязати незвичайні візерунки своїми руками, 100 фото ідей

Красиві візерунки (100 фото): вчимося в’язати орнамент, мотив, мережива спицями. Прості схеми із зразками та повним описом

Зробити свою річ гарною мріє кожна в’язальниця. Для цього не тільки треба акуратно виконувати роботу, а й вибрати добрий візерунок. Це легко зробити, переглядаючи чужі роботи та зразки, виконані за схемами.

Необов’язково красиві візерунки потребують великого рівня майстерності. Вдалі приклади вдасться знайти у будь-якій категорії. Щоб стерти всі межі, достатньо знати основні прийоми в’язання, вміти орієнтуватися у схемах.

Часто все гранично просто пояснюється в позначеннях та супутньому описі. Залишається тільки уважно розібратися, дотримуватися інструкцій.

Що потрібно для в’язання красивих візерунків спицями

Добитися хорошого результату при в’язанні гарного візерунка спицями вийде не завжди. Існує низка вимог, які необхідно виконувати. Тільки тоді можна з упевненістю говорити про відповідність отриманого очікуваного.

Обов’язково дбають про наступне:

  1. Акуратність роботи. Неоднакова щільність в’язання, однотипні петлі, що по-різному виконуються, та інші дрібниці можуть негативно позначитися на результаті.
  2. Неухильне проходження схеми, опису. Будь-які помилки загрожують розчаруванням. Роботу доведеться переробляти, що особливо гірко для майстринь-початківців.
  3. Правильний вибір пряжі та спиць. Нитки повинні відповідати вибраному візерунку, а робочий інструмент підбирають відштовхуючись від матеріалу.
  4. Відповідність візерунку виробу. Не кожний гарний малюнок універсальний. Потрібно вибирати не лише зовнішній вигляд візерунка, але й думати про доречність його застосування для конкретної речі.


Не кожен візерунок доступний майстриням-початківцям. У деяких випадках попередньо доведеться не тільки добре розібратися у схемі, але й потренуватися у в’язанні.

Попереднє виконання зразка обов’язково. Пробний варіант допоможе збагнути свої сили.