Розміри для вязання: таблиця з порадами, як зняти мірки для жіночого, чоловічого, дитячого одягу, для викрійок рукавичок і рукавичок

Розміри для в’язання (шапки та дорослого одягу): посібник, як зняти мірки для побудови викройки в’язаного виробу

В останні роки самостійне виготовлення речей (наприклад, за допомогою шиття або в’язання) набуває все більшого поширення. Великою мірою це обумовлено тим, що саме на підставі такого підходу можна створити по-справжньому оригінальні речі.

При цьому дуже важливо мати уявлення про те, як необхідно визначити оптимальні розміри для в’язання.

Як правильно зняти мірки

Більшість фахівців, які займаються виробництвом в’язаних речей, поступово звикають до необхідності знімати мірки і роблять це без особливих зусиль.

При цьому необхідно брати до уваги такі параметри:

 1. Обхват грудей – щоб виміряти цей параметр, необхідно використовувати стрічку. Вкрай важливо, щоб вона проходила горизонтально навколо тулуба. При цьому важливо зважати на найбільші виступи грудей.
 2. Для визначення розмірів талії потрібно розмістити стрічку навколо тулуба на рівні лінії стегна.
 3. Повне обхват стегон вимірюється з обов’язковим урахуванням виступу живота. При цьому стрічка повинна проходити горизонтально та вздовж усього тулуба. Що ж стосується проведення вимірів зі спини – всі необхідні дії потрібно проводити по точках сідниць, що найбільш виступають.Для того, щоб більш точно провести виміри виступу живота, необхідно використовувати лінійку.

Багато фахівців радять з метою підвищення точності знятих мірок, використовувати настановний пояс.
Важливий нюанс

Кожен, хто хоч раз у житті прагнув провести всі необхідні виміри, звертає увагу на виникнення певних неточностей. Саме поетому необхідно враховувати, що різниця в такому разі не повинна перевищувати 2 см (причому як у бік збільшення первинного показника, так і зменшення).

Наприклад, за стандартною розмірною сіткою, для 44 розмірів характерні такі показники:

 • Обхват грудей – 88 см;
 • Обхват талії – 68 см;
 • Обхват стегон – 96 см.

Таким чином, щоб зрозуміти який розмір в’язаної речі має бути найбільш оптимальним, слід відібрати або додати 2 см. Рекомендується в жодному разі не робити вибір на користь меншого показника.

Навіть якщо враховувати те, що з часом в’язка може розтягнутися, не варто зважати й на можливість протилежних процесів, що може негативно позначитися на зовнішньому вигляді та характеристиках одягу.

Особливості вимірювань для плечових виробів

Спочатку необхідно зазначити, що як дана категорія одягу прийнято розглядати сукні, блузи, пальта.

 • При визначенні розмірів слід брати до уваги обхват грудей. Це початковий та основний параметр.
 • Щоб не помилитись із вибором, необхідно розділити початковий показник на цифру 2.
 • Наприклад, якщо обхват грудей становить 88 см, виріб має бути 44 розміри.
 • Такий підхід розглядають як добре перевірений часом.
Якщо говорити про поясні вироби (наприклад, штани або спідницю), то визначення розміру відбувається на підставі обліку обсягу стегон.

Додаткові параметри та особливості їх вимірювання

З огляду на різноманітність речей, які можна зв’язати самостійно, необхідно звернути увагу на необхідність урахування додаткових параметрів, основними серед яких є:

 • Обхват шиї;
 • Ширина плеча;
 • Ширина грудей;
 • Ширина спини;
 • Обхват зап’ястя та обхват плеча.

Кожен із розглянутих параметрів характеризується особливостями виміру, які необхідно враховувати. Наприклад, для того, щоб провести вимірювання обхвату шиї, необхідно, щоб стрічка своїм нижнім краєм обов’язково проходила повз 7 хребців, при цьому необхідно захоплювати ділянку збоку вздовж основи шиї.

Вимір ширини грудей повинен відбуватися виключно в горизонтальному напрямку над рівнем основи грудних залоз. Що ж до ширини спини, проводити необхідні виміри потрібно горизонтально, за рівнем лопаток між задніми кутами пахвових западин.

Вимірювання ширини плеча відбувається від вищої плечової точки у напрямку до кінцевої точки даної ділянки.
Збираючись визначати такий параметр як обхват плеча, необхідно обов’язково враховувати те, що всі відповідні виміри повинні проводитися лише за опущеної руки. При цьому вимірювальна проходитиме під рівнем пахвової западини. Вимірювання об’єму зап’ястя відбувається за найтоншим місцем.

Безумовно, багатьом може здатися, що для проведення всіх необхідних вимірів, не потрібно мати додаткові знання та навички, що проведення всіх необхідних заходів – це дуже легка процедура, що абсолютно не відповідає реальності.

При цьому навіть мінімальне відхилення може зіпсувати початковий вигляд речі або зробити її абсолютно непридатною для носіння.

Особливості вимірювання параметрів для вагітних жінок

Вагітність – це один із найважливіших періодів у житті кожної жінки. При цьому останнім часом все більшої популярності набуває самостійне виготовлення речей.

 • Важливо відзначити, що збільшуються в обсягах лише обхват грудей та талії.
 • При цьому більшість параметрів залишаються без будь-яких змін.
 • Якщо параметри і змінюються, то йдеться максимум про кілька сантиметрів.

Варто зазначити, що для отримання найбільш повноцінних результатів необхідно спочатку провести виміри і на підставі отриманих результатів скористатися спеціальними таблицями.

Як визначити обхват голови

Більшість людей прагне самостійно в’язати головні убори. Щоб визначити параметри, необхідно спочатку обернути сантиметр навколо голови.Причому важливо, щоб він розташовувався вище брів, приблизно, на 2 см, а також трохи вище вушних раковин.

Важливо, щоб сантиметр облягав голову якомога щільніше. Саме при даному підході можна визначити максимальне коло голови і зробити такий убір, який сподобається багатьом.


Фото-інструкція, як знімати розміри для в’язання