Бабусин квадрат гачком (105 фото та схем): прості мотиви для пледів з покроковою інструкцією, як вязати для початківців

Бабусин квадрат гачком: фото оригінальних варіантів візерунка для пледа, серветки та покривала. Урок з в’язання красивих мотивів

Час іде. Які речі приходять, які йдуть, але щось все одно залишається з нами назавжди. Особливо актуальним є дане твердження для всього Hand Made.

Бабусин квадрат гачком є ​​невід’ємною складовою більшості в’язаних речей. Він дуже легко в’яжеться, і навіть недосвідчені майстрині зуміють його швидко освоїти.

З історії бабусиного квадрата

Цей мотив можна віднести до безсмертної класики. Можна ніколи не навчитися в’язати складні візерунки або читати схеми, але цей візерунок під силу практично кожній.

Вважається, що першими його почали ще в’язати бабусі наших бабусь.

  • Для цього не були потрібні особливо тонкі нитки, отже, не було потреби й особливо гострого зору.
  • Більше того, варто додати, що перші мотиви з’явилися ще в ті далекі часи, коли в будинках не було електрики. В’язали, як правило, за бажанням.

  • Після довгого робочого дня, коли на міста та села падали глибокі сутінки.
  • Оскільки можна було легко визначити, де повинні проходити промені (діагоналі квадрата), то в’язання відбувалося практично на дотик.

Раніше він називався афганським бабусиним квадратом. Можна було зв’язати з одного елемента цілу ковдру, або зробити кілька або багато менших фрагментів і після з’єднати їх. Результат завжди був гідний.

І найголовніше, для цього справді було досить простих залишків пряжі. За допомогою різнокольорових мотків можна було поєднувати різні кольори між собою у хаотичній послідовності та все одно отримувати шедеври.

Особливу популярність цей вид мотивів набув у сімдесяті роки минулого століття. Вибравши його за основу, їм в’язали будь-що: головні убори, светри, поло, спідниці, штани, шорти, накидки, шалі, бактуси, килими, ковдри, пледи та багато іншого.

Варто лише зауважити, що раніше до бабусиного квадрата поверталися за часів війн чи кризових ситуацій у країні. Зараз же це просто данина моді і збільшеному інтересу до створених вручну речей.