Вязання із залишків пряжі гачком, спицями: схеми з ідеями, що можна повязати. Фото яскравих виробів у вигляді кофти, пледу, килимка.

В’язання із залишків пряжі гачком, спицями — ТОП-140 фото-ідей з порадами та рекомендаціями, що зв’язати для дому з пряжі

Для виготовлення речей із залишків пряжі існує величезна кількість схем та технік, які дають можливість майстру створити по-справжньому унікальний та оригінальний виріб.

У цій статті ви знайдете кілька прикладів того, як можна використовувати залишки пряжі.

Нюанси в’язання різними нитками

Через якийсь час після початку діяльності у майстринь починають залишатися частинки пряжі, різні за своєю товщиною, фактурою та відтінком. Така різноманітність змушує замислитися над тим, як краще поєднувати матеріал.

Десь можна поєднувати мохер і меланж, десь акрил і бавовну, але в деяких випадках варто спиратися на однакову фактуру матеріалу.

Товщина пряжі теж має місце: можна чергувати нитки різної товщини, або ж краї зробити однієї товщини, а всередині — іншою.

Також не забувайте про зміну візерунка в’язання. Наприклад, якщо потрібна пряжа однієї товщини, то варто взяти тонкий матеріал у 2-3 додавання. По товщині вже визначаються з номером гачка чи спиць.

Речі виготовляються або єдиним полотном, або роздільними частинами, що згодом з’єднуються. При використанні пряжі з шишечками та вузликами рекомендується в’язати хустковою або панчішною гладдю, не створюючи ніяких візерунків.

Кольори пряжі теж мають свою роль, і можна поєднувати різних відтінків матеріал для створення візерунка, особливий ефект справляють контрастні відтінки. Якщо ви не хочете робити виріб надмірно химерним, то варто підібрати один базовий відтінок і пару яскравіших із залишків пряжі.