Як вязати спідницю спицями для жінки: візерунки, схеми, фото та покроковий опис з майстер-класом для початківців

Як в’язати спідницю для жінок від А до Я: ажурну, теплу або літню, пряму, олівець, сонце.

На питання, який із предметів жіночого туалету є найбільш актуальним і користується популярністю нині, відповіддю буде спідниця. Причому, часто представниці прекрасної статі воліють носити в’язані варіанти, тим більше, якщо оригінальна модель зроблена своїми руками за допомогою звичайних спиць і пряжі.

Якщо говорити про вимоги модних тенденцій, то таку річ прийнято мати у своєму гардеробі навіть не одну, а кілька. Вони можуть відрізнятися як своїм фасоном і кольором, так і довжиною.Пропонуємо на вибір кілька нескладних моделей, на виготовлення яких знадобиться небагато часу, зате задоволення під час примірювання та носіння буде відмінним очікуваним результатом.


Коси на спідниці

Якщо навіть у когось є думка, що зимовий варіант спідниці виглядає досить нудно, то модель з оригінальними красиво розташованими косами, здатна докорінно змінити таку виставу.

Вийнявши на спідничці найкрасивішу панель, можна буде з гордістю сказати, що нудно не було ні під час роботи, ні тепер, коли жінка ловить захоплені погляди.

Спочатку необхідно провести необхідні виміри, за якими зняти форму зі схеми:

 • Всі розміри вказані в дюймах, тому при визначенні розмірів слід враховувати, що дюйм дорівнює двом з половиною сантиметрів. Викрійки є для розмірів по колу стегон на тридцять, тридцять чотири тощо до п’ятдесяти дюймів;
 • Потрібно обхват по лінії талії занижений;
 • Довжина спідниці відповідно до обхвату варіюється від шістдесяти шести до сімдесяти одного сантиметра.

Спідницю в’яжуть відповідно до опису, а також виконаної викрійки. Візерунок виконується за наведеною схемою. Сама робота починається з верхньої частини, поступово спускаючись донизу.

Це суттєво полегшує процес. Крім того, у моделі передбачено мінімум швів. З таким виробом чудово справляються навіть початківці рукоділки.

Нескладна модель спідниці з елегантним воланом

Спідниця, виконана за допомогою спиць, має дуже жіночні контури, які створюються завдяки воланній частині та довжині до лінії колін. Для її виконання необхідно скористатися бавовняною пряжею з добавками льону.

За власним бажанням завжди можна вкоротити модель або зробити її, навпаки, довшою завдяки зміні розмірів волана або тієї частини, яка розташовується між воланом і поясною частиною.

Для готового виробу такі розміри:

 • Талія в обхваті – шістдесят вісім-сімдесят шість сантиметрів;
 • Для стегон – дев’яносто сантиметрів;
 • Довжина відповідає п’ятдесяти-п’ятдесяти двом сантиметрам.

Для роботи потрібно:

 • Чотириста грамів пряжі;
 • Спіці з круговою системою з номером чотири з половиною;
 • Тесьма еластична або гумка для вставки в пояс.

Щільність зразка десять на десять сантиметрів повинна відповідати двадцяти п’яти пров’язаним рядам та дев’ятнадцяти петлям.

Платкова в’язка виконується чергуванням одного лицьового ряду з лицьовими петлями та одного виворітного ряду з відповідними петлями.

Волан в’яжеться спочатку просто прямо, а потім за схемою здійснюються необхідні убавки.

Процес в’язання спідниці (покрокова інструкція)

Спідниця має бути в’язана по колу, піднімаючись від нижньої кромки до лінії пояса. Коли наближаючись до верхньої частини. В’язати буде трохи складно, то варто зробити заміну спиць на менший діаметр.

 • Набираються на спиці з круговою системою триста одна петелька, таким чином, щоб вони розташовувалися вільно, після чого їх належить замкнути в кільце. Пров’язують чотири ряди по колу.
 • В’язка – хусткова. Далі роботу виконують лицьовою гладдю. Досягши заввишки шістнадцяти сантиметрів. Зменшення проводяться відповідно до зазначеної схеми.Після виконання всіх убавок повністю на спиці залишиться рівно сто сімдесят дві петельки. Робота над воланом закінчується.

Тепер в’язання продовжується по колу. Йде чотири ряди в’язки хусткового типу. Висота при цьому повинна буде зрівнятися із сорока п’ятьма сантиметрами, які треба відміряти від верху воланної частини.

У наступному колі рівномірно доведеться зменшити чотирнадцять петельок, щоб загальна кількість, що залишилася, відповідала ста п’ятдесяти восьми.

Ще одне коло пров’язується за допомогою лицьової гладі. У наступному ряду належить уже зменшити петлі у кількості двадцяти восьми, щоб залишок становив сто тридцять.

 • Тепер розмір буде відповідати викрійці на відстані від пояса до волана. Щоб вийшов підгин для поясної частини, пров’язати один круговий ряд за допомогою виворітних петельок. Після чого до висоти двох сантиметрів йде лицьова гладь.
 • Петлі треба буде закривати вільно без зайвого затягу.
 • Для проведення складання пояс закладається на виворітний бік, після чого акуратним чином підшивається. Необхідно буде обережно залишити отвір невеликого розміру. Для того, щоб мати можливість вставити еластичну стрічку або гумку на вашу думку.


Тепер виріб готовий. Його належить простягнути, висушити і відпарити для носіння.

Спідничка у складку для дівчинки

На вік сім-вісім років для дівчинки добре підходить модель зі складочками. Загалом складки треба розуміти над звичному образі таких. Ефект складається завдяки своєрідному в’язанню на спицях, який візуально виглядає майже як справжній.

Секрет сприйняття полягає в тому, що в’язання передбачає використання нерівномірно виконаної гумки. Виглядає така модель дуже красиво та ефектно.

Для в’язання така модель застосовується гумка три лицьових на п’ять виворітних. Яка в міру наближення до пояса переходить у три лицьові на дві виворітні за описом.

 • Спіці для такої моделі знадобляться звичайні, а не кругові, тому що в’язання проходить не по колу, а у вигляді трапеції. Напрямок йде до пояса від подолу.
 • Полотна після виготовлення з’єднуються швом.
 • В’язати таку модель зовсім нескладно, так. Що це може сподобатися тим, хто тільки освоює в’язальне рукоділля.

Для виконання моделі знадобиться білий акрил у кількості двохсот грамів, а також різнокольорові нитки по п’ятдесят грамів кожного кольору – темного фіолетового та насиченого синього.

Спіці для в’язання вибираються з номером чотири. Для пояска треба скористатися вставкою у вигляді гумки

Фото ідей для в’язання спідниці