Як звязати светр спицями: покроковий майстер-клас для початківців, як вязати кофту + фото найкращих схем з повним описом

Як зв’язати светр: 108 фото наймодніших моделей кофт 2024 року. Огляд основних етапів в’язки та популярних схем для початківців

Ви хочете зв’язати собі светр? У цій статті представлені відмінні безкоштовні інструкції з в’язання светрів для новачків, вони допоможуть вам приступити до роботи.

Також тут є поради, які дозволять вам доповнити новим светром ваш гардероб.

В’язання светра на спицях: Яка нитка підійде

Светри простої в’язки вважаються одним з найбільш приємних проектів для формування, а також подальшого носіння. В’язання одного светра може здатися непростою роботою.

Перед тим, як починати в’язати светри, потрібно визначитися з моделлю, а також фасоном. Після підбору відповідного светра слід підібрати матеріал, з яким вам потрібно буде працювати: нитка, спиці та допоміжні аксесуари.

Згідно з визначенням, у светра немає застібок, а великий комір можна зробити у вигляді стійки або скласти навпіл, щоб він привабливо і щільно, подвійним підворотом, облягав шию. Спицями виходить зв’язати величезну кількість зразків, що дає можливість сформувати справді неповторні теплі светри різних моделей.

Для в’язання светра спицями найчастіше застосовують пряжу:

 • Вовняну;
 • Напівшерстяну;
 • Кашемірову;
 • Зі змішаних волокон та ін.

Для надання своєрідності і для тепла часто в’яжуть спицями теплі речі, додаючи пух або застосовуючи букльовану пряжу.

Від якості нитки залежить те, наскільки теплим стане светр, тому пряжу вибирають, враховуючи функціональність призначення речі: є ж відмінність, має намір власник в’язаного одягу йти в гори або просто на прогулянку в місті, на роботу або навчання і т. д. .

Синтетичну нитку, а також 100% бавовну не рекомендовано застосовувати.


Потрібні навички

Перед тим, як приступити до в’язання власного одного светра потрібно насамперед засвоїти кілька основних навичок.

Вам необхідно набрати перші петельки на спицях, зафіксувати їх та пров’язати лицьовими та виворітними петлями.

 • Викройки светрів практично постійно вимагають стібків для того, щоб в’язаний виріб відповідав вашому розміру.
 • Якщо ви початківець у даному занятті, то варто потренуватися, набираючи кілька петельок, а також намагаючись зменшувати (скорочення нахилу в праву сторону) та (скорочення нахилу в ліву сторону), і, крім того, підвищення (зробити по 1 петлі) ліворуч або праворуч.)

Перелік зменшень у всіх формах визначає, як робити ці петельки, а також пояснює застосовані визначення в’язання.

Рекомендації та інструкція

Одна з головних речей, яку необхідно грамотно зробити під час в’язання светра, – калібр, або кількість петельок, рядів, які ви формуєте на десятисантиметровому квадратику в’язання підібраною ниткою.

Перевірте, що ваш розмір відповідає калібру, який вказаний у формі, оскільки це головне, якщо ви бажаєте, щоб светр підійшов вам за розміром.

Численні нові моделі светрів в’яжуться по колу. Це означає те, що ви робите спину і перед в один і той же час, пров’язуючи петельку. В’язальниці часто помічають, що їхня товщина (або натяжка) буває різною, якщо в’язати подібним методом, а не вперед, а також вздовж ряду.

Якщо ж підібраний вами светр в’язати по колу, то головне – пров’язати зразок подібним методом, щоб вибрати комфортний для вас варіант.

Спіці

Після підбору светра та нитки потрібно вибрати спиці, якими вам буде комфортно в’язати вашу річ. При підібраній моделі в описі вказується рекомендований розмір спиць.

Важливо! Під час підбору спиць необхідно враховувати те, щоб вони повинні бути в 2 рази товщі за куплену пряжу. Крім того, номер спиць залежить від густини в’язання.

Якщо вам подобається щільна в’язка, краще придбати спиці найбільш товстого діаметру. При в’язанні, можливо, застосовувати кілька різновидів спиць. Наприклад, можна щільно пров’язати спину і перед одним розміром, а рукави найтоншими для легкого результату.

А «горло», можливо, пров’язати на панчішних спицях – це потрібно для того, щоб на «горлі» були відсутні шви.

Що потрібно знати для того, щоб розпочати в’язання на спицях

Початківцю потрібно буде засвоїти лише кілька методик, петельок і навчитися набирати петельки на спицях. Трохи дізнатися про нитки, її головні різновиди, на яких спицях і що краще в’язати.Як грамотно порахувати кількість петельок для в’язання светра

Як перед тим, як приступати до шиття, заздалегідь слід зняти мірки, а також виготовити форму. Отже, необхідно взяти пряжу, з якої в’язатимете светр, і набрати 20-30 петельок.

 • Потім заміряти, скільки це в сантиметрах, а також підрахувати, скільки буде петельок у светрі.
 • Якщо він буде з опуклими малюнками, це також потрібно враховувати.
 • Процедура в’язання досить проста, але займає багато часу, особливо якщо на светрі є візерунки.
 • Найважливіше — грамотно порахувати кількість петельок, оскільки якщо ви неточно підрахували і приступили до в’язання, то вам потрібно буде розпускати ваш виріб.

Якщо на джемпері буде гумка внизу, то число петельок має бути приблизно на 15-20% менше від їх числа для головного полотна, тому що гумка розтягується.

Щоб в’язка була асиметричною на плечах, «горлі», а також рукавах (поєднання візерунка) всі візерунки повинні бути цілими, а якщо вони зрізані, то на початку, а також у завершенні в’язки, на рівну кількість складових малюнка.

Малюнок для в’язання звичайного витонченого светра

Розберемо найкращі методи в’язання светрів для новачків. Основними є 4 малюнки:

 1. Зовнішня поверхня.Це послідовне чергування двох рядів, перший з яких повинен бути пров’язаний лицьовими петельками, а другий – виворітними.
 2. Платкове пров’язування. У цьому випадку весь процес в’язання здійснюється лицьовими петельками.
 3. Гумка. Цей візерунок використовують для пров’язування нижньої складової светра, а також манжетів. Різновидів малюнка велике число 1х1, 2х2, 3х2 та ін.
 4. Коси. Аналогічні малюнки належать до складових, що прикрашають. Їх використовують для прикраси продукту. Поєднуючи коси з іншими методами в’язання, можна отримати щось справді незвичайне — справжні витвори в’язального мистецтва.

Фото ідей для в’язання светра