Філейне вязання гачком: схеми з описом, як вязати літню кофтинку для жінки, скатертина, серветки покроково своїми руками

Філейне в’язання: особливості техніки + інструкція, як навчитися красиво в’язати філейні візерунки для літніх кофтинок своїми руками

Філейне в’язання легко виконується гачком і рідше спицями. Техніка базується на сітці що складається зі стовпчиків на основі накиду з ланцюжками повітряних петель, що чергуються. В результаті поступово з’являється привабливий візерунок, що нагадує стиль гіпюрної вишивки.

Дослідні майстрині домагаються автентичної імітації мережива. Вони використовують напрям для створення, оригінальних: скатертин, серветок, штор, аксесуарів декору, жилеток, блузочек та топів.


Незважаючи на спрощене використання, новачкам варто ознайомитися з деталями докладніше, щоб прискорити навчання та оминути популярні помилки, що знижують інтерес до цього заняття у вільний час.

Придатна пряжа для в’язання

Використовується недорога бавовняна пряжа — це очевидний плюс, оскільки не всі мають можливість вкладати значну частину доходів. Вартість мотка, близько 200 рублів за 400 метрів нитки.

Яка пряжа підійде:

  • Нитка «Сніжинка», що випускається Кіровським комбінатом;
  • Будь-яка версія марки: «Ірис», «Мак» або «Роза» виробництва фабрики Gamma.

Рада: Гачок відповідає товщині нитки. Популярні номери 0.2, 0.5, 0.8 та 1.

Ми не будемо вивчати техніку використання в’язання філейного спицями, оскільки це складніше і застосовується в основному шанувальниками даного інструменту з величезним досвідом і пристрастю тільки до його експлуатації для будь-якої роботи.