Французький вузлик у вишивці хрестом: техніка виконання та 10 порад, як зробити правильно для початківців

Французький вузлик: покроковий майстер-клас з виконання вузлика своїми руками у вишивці хрестом ниткою та стрічками (120 фото)

Французький вузлик – найпопулярніший прийом у рукоділлі. Завдяки йому майстриня може створити привабливу зовнішню фактуру на своїй вишивці, акцентувати увагу на важливих деталях. А якщо французькі вузлики розташовуються потроху на всій поверхні виробу, воно виходить повітряним і легким.

Однак у рукоділниць часто трапляються деякі труднощі під час створення таких незвичайних вишивальних елементів.До таких проблем можна віднести такі випадки:

 • Вузлик витягнувся назовні;
 • Вузлик з якоїсь причини зав’язався на робочій нитці до того, як вона пішла навиворіт;
 • Вузлики відрізняються за розмірами та формами.

Всі ці помилки часто заважають створювати чудові вироби, але їх можна уникнути, якщо добре розібратися в темі. Завдяки наведеній нижче інформації ви запросто повторите таку унікальну та цікаву деталь, як французький вузлик, та зможете урізноманітнити нею свою вишивку.

Як вибрати матеріал для в’язання вузлика

Найголовніше – вибір відповідного матеріалу. Про це варто подбати ще до початку роботи. Французькі вузлики – неймовірні елементи, адже навіть якщо використовувати їх, вийде ціла картина. Але щоб жодних труднощів у процесі вишивання не виникло, треба приділити належну увагу вибору матеріалу.

Щоб вишитий візерунок не почав збиватися, варто користуватися канвою. Настійно рекомендується вибирати таку, мінімальний розмір отворів якої становитиме вісімнадцять.

Тоді вдасться досягти красивого зображення на тканині, зовнішній вигляд якого не зіпсують дірочки, що видніються.Якщо ви плануєте виконувати вишивку французькими вузликами та хрестиком, то канва – найвірніший вибір.

Якщо ваша картина буде виконуватися виключно французькими вузликами, слід зупиняти вибір на тканині-рівномірці, волокна якої переплетені симетрично один одному.

Єдине, що варто врахувати, вам доведеться дуже уважно стежити за дотриманням контурів. Адже вузлики лягатимуть хаотично, ніж у випадку з канвою.

 • Щодо ниток, то підійдуть практично будь-які. Майстрині найчастіше використовують бавовняні, шовкові або вовняні муліне, ірис та акрил. Деякі майстрині навіть беруть стрічки для створення чудових виробів. Вишивання стрічками унікальне та оригінальне, а вузлики в ньому виходять яскравими та дуже помітними.
 • Найпопулярніші нитки, що використовуються для вишивання французьких вузликів – муліне. Їх також використовують для створення картин хрестиком або гладдю. Нитки муліне бувають найрізноманітніших кольорів, тому ви точно знайдете той, що вам необхідний.
 • В асортименті навіть є матовий або глянсовий матеріал. Для великих за розміром вузликів ідеально згодяться вовняні нитки муліне в одну-дві додавання.
 • Для виділення будь-яких важливих деталей на зображенні, створенні акцентів слід придбати металізовані нитки. Вони теж непогано підходять для створення французьких вузликів.

Якщо ви плануєте виконувати картину стрічками, то віддавайте перевагу атласним. Вони мають цікавий глянцевий відлив і чудово виглядають у готових виробах, утворюючи гру тіней і напівтіней.

Для найбільшої зручності під час роботи рукоділки рекомендують купувати п’яльці, що дозволяють підтягувати тканину. Так у вас не виникатимуть незручності при триманні роботи, будь-якої миті можна буде відпустити її, звільнивши руки. Крім цього, рекомендується також вибирати п’яльці, які мають широкий обідок.

Як зробити французький вузлик?

Зробити такий стібок неважко, якщо дотримуватися інструкції:

 1. Візьміть голку з гострим кінчиком.Нитка повинна бути з передньої сторони.
 2. Голка двічі обертається (можна зробити одне, два або три обвитки залежно від того, якого розміру вузликів ви хочете отримати).
 3. Голка вводиться біля місця, де нитка виходить на лицьовій стороні. Саме в ту дірочку вводити голку не можна, оскільки тоді вузлик просто розв’яжеться і вийде навиворіт заодно з ниткою.
 4. Нитка обережно витягується навиворіт. У процесі другого її кінчик обов’язково варто утримувати натягнутим. Натягувати доведеться до того моменту, поки в залишку не виявиться один-два сантиметри. Тоді можна буде відпустити нитку та обережно витягнути навиворіт.Якщо точно слідувати цій інструкції, то можна легко і просто зробити рівний, привабливий французький вузлик. Спробуйте набити руку, а потім приступайте до вишивання красивої картини.

Важливі рекомендації

Ось п’ять важливих рекомендацій, яких слід дотримуватися під час в’язання. Якщо ви будете їх слідувати, то виріб вийде досить привабливим, рівним і дуже красивим.

 1. Не можна обмотувати нитку навколо голки перед створенням стібка більше трьох разів. Інакше ваш французький вузлик запросто втратить свою форму, стане дуже неакуратним зовні, а зрештою зовсім розпуститься. Якщо виникла потреба у створенні великого вузлика, просто кілька разів складіть нитку. Після цього зробіть пару класичних обмоток – цього цілком достатньо, щоб стібок вийшов великим, але красивим та акуратним на вигляд.
 2. Варто робити невеликі відступи між місцем, де починається сам вузлик і місцем, у яке ви збираєтеся вставляти голку з ниткою. Якщо цього не робити, то вузлик просто вивернеться на виворітний бік тканини.
 3. Під час витягування нитки на виворітний бік тканини діяти потрібно максимально обережно і плавно. Не можна робити витягування різким та швидким. Інакше на нитці з’являться маленькі непотрібні вузлики, які згодом дуже важко розплутувати.
 4. Потрібно натягувати нитку до кінця. Тоді вона не заплутається, а у вас запросто вдасться зв’язати рівні та красиві французькі вузлики.
 5. Використання голки з гострим кінцем. Такий виріб запросто пройде через основну тканину, завдяки чому ви легко встромите її в будь-яке потрібне місце. Якщо ви візьмете звичайну вишивальну голку, що має тупий кінчик, то все, що вам вдасться – ввести її між нитками тканини.


Якщо ви підете вищеописаним порадам, то у створенні французьких вузликів вам нічого не здасться важким, жодних проблем не виникне. І тоді вам легко вдасться створити чудову, унікальну картину за допомогою даних стібків.


Фото французького вузлика