Майстер-клас вязання ляльок покроково для початківців. Схеми, як звязати амігурумі, Стешу, Мартіну, Тільду, Лілі, Тесс та інших

Майстер-клас в’язання ляльок гачком: 125 авторських схем з фото для любителів та професіоналів з докладним описом, як робити

Лялечки гачком стали останнім часом особливо популярними. При акуратному виконанні роботи вони не поступаються за красою стандартним екземплярам, ​​які пропонуються в магазинах.

Плюсом цього стане можливість створення індивідуального дизайну, а також вкладення душевного тепла у свою роботу. Існують різні моделі ляльок, схеми їхнього в’язання. У кожному разі, свої тонкощі, які важливо вивчити перед стартом робочого процесу.

Яких ляльок в’яжуть гачком

Зв’язати гачком можна різних ляльок. Якщо раніше це були здебільшого баби на чайник чи подібність до пупса, то тепер вибір великий. Вміючи працювати гачком, можна виконати будь-яких красивих та модних лялечок.

 • Популярністю користується подоба Барбі, LOL, а також копії різних мультяшних персонажів.
 • Пов’язати можна прості, але ефектні іграшки, які порадують не лише дітей, а й дорослих.

В’язані ляльки охоче використовують для ігор, декоративного оформлення інтер’єру, а також колекціонування. Все залежить від майстерності виконання та особистих уподобань.
З чого починають роботу

Для початку треба вигадати образ лялечки, робота над якою починається. Важлива не лише основа, а й деталі. Старанно продумують розмір, пропорції, стиль.

 • Для початківців найпростішим рішенням стане вибір готового опису в’язання ляльки гачком.
 • Ще краще, якщо це буде цілий майстер-клас із покроковим поясненням, уроками на відео.
 • Дослідні майстрині мають достатні навички для власноручного виконання роботи без різних пояснень.

Свою ляльку можна повністю придумати або видозмінити, використовуючи відповідну базову модель.


Матеріали та інструменти для в’язання

Лялька завжди виступає якоюсь подобою людини. Для їхнього в’язання найчастіше використовують пряжу тілесного кольору. При необхідності змінюють відтінок.

Можна використовувати як основу навіть рожевий, фіолетовий або будь-який інший нехарактерний варіант.

 • Додатково у роботі знадобиться пряжа для волосся або готові треси, фурнітура або нитки для вишивки дрібних деталей на обличчі.
 • Ляльку можна залишити м’якою та нерухомою або використовувати каркас, суглоби.
 • Додатково ляльок воліють вбирати. Для цього в’яжуть одяг або гардероб.
Особливості виконання різних ляльок гачком

Для в’язання ляльок не потрібні особливі навички. Все просто, якщо діяти за схемою. Запитання можуть виникнути лише при виконанні деяких деталей. На кожній проблемній ділянці слід зупинитися докладніше.

Бескаркасна лялька у стилі Тільда

Одним із найпростіших, але актуальних варіантів вважається лялька у стилі Тільда ​​без каркасу. Окремо в’яжуть усі частини тіла іграшки.

 1. Для початку краще виконувати варіанти середніх розмірів. На в’язання великих деталей доведеться витратити час і сили, а з екземплярами невеликих габаритів треба повозитися.
 2. Всі складові ляльки набивають, збирають докупи. Для цього деталі акуратно пришивають у потрібних місцях. Залишається лише оформити іграшку. Ляльці в’яжуть або пришивають готове волосся, роблять обличчя.
 3. Найпростіші очі можна виконати з намистин або готової фурнітури. Зараз у моді лялечки без виражених носиків, ротиків. Це полегшує завдання майстрині. Залишилося одягнути свій витвір.

Зробити це нескладно.Ляльці можна зв’язати простий сарафан або будь-яку іншу сукню.

Лялечка на дротяному каркасі

Для найкращої рухливості лялечці можна зробити дротяний каркас. З таким скелетом усередині вона не тільки чудово сидітиме, а й триматиме положення стоячи без підтримки.

Робота з таким видом ляльки гачком мало відрізняється від елементарної технології.

 • Для початку також в’яжуть всі деталі окремо. Готові складові необхідно набити наповнювачем.
 • У цей момент одночасно виконують установку каркасу. Для цього в тіло кінцівки вставляють дротики.
 • Отриманий скелет краще з’єднати. Так виріб буде більш міцним та рухливим.

Текстильні частини з’єднують звичайним способом. Основа лялечки готова. Залишилося лише виконати оформлення за бажанням.

Реалістична лялечка гачком

Для створення реалістичної лялечки гачком доведеться постаратися. Іграшці треба надати максимальної схожості з людським тілом, що є прототипом.

Для цього не тільки дотримуються параметрів тіла, але й створюють на ручках та ніжках пальчики, лікті, коліна.

 • При оформленні особи максимально дотримуються заданої мети.
 • Волоси іграшки можна пришити, використовуючи красиві штучні або натуральні матеріали.
 • Якщо хочеться повністю створити виріб за допомогою гачка, то витончені локони реально пов’язати.

Для максимальної функціональності лялечці можна вставити дротяний каркас або доповнити зчленування спеціальними суглобами для іграшок.

Красива в’язана лялька для дівчаток

Важливою складовою красивої ляльки для дівчаток є волосся. Юним панночкам у процесі гри хочеться не лише переставляти ляльку, а й переодягати її, робити зачіски.

 • Якщо робити в’язані локони або використовувати перуку, то досягти цієї мети не завжди вдасться.
 • Вдаліше буде вшити волосся або відрізки пряжі. Шевелюру краще робити пишною, що дозволяє виконувати різні втручання.
 • Окрім зачіски велику увагу приділяють личку. Насамперед дбають про очі. Їх краще робити не намистинками, а детально вишивати.


Лялька у гарному костюмі

Основна увага може привертати не сама лялька, а її вбрання. Це може бути сукня принцеси, костюм балерини або модний комбінезон у вигляді звірятка. Над убранням можна детально подумати, розробляючи індивідуальний образ. Дівчаткам подобається у грі переодягати ляльок, міняти їм сукні.

Зробити гарною можна іграшку будь-якого формату. Навіть найпростіша лялечка гачком стане бажаною та улюбленою із чудовим гардеробом у комплекті.

Зв’язати ляльку гачком зможе навіть майстриня-початківець. Для тренування навичок краще не вибирати складних варіацій. Створивши найпростішу модель, можна переходити до більш складних та цікавих виробів. При цьому не слід забувати про гардероб, який часто відіграє головну роль.

Фото в’язаних ляльок гачком