Сумка з джинсів: покрокова інструкція, як зробити своїми руками по викрійках сумку зі старих непотрібних джинсів, 107 фото-ідей

Сумка з джинсів своїми руками поетапно: майстер-клас з порадами, викрійками та оригінальними ідеями дизайну (107 фото)

При наведенні ладу в гардеробі у більшості модників перебуває безліч старих речей, які не актуальні в нинішньому сезоні. На особливу увагу заслуговують вироби з джинси. Блікло забарвлення, деформація форми є основними причинами, з яких утилізують вироби.

Фахівці не рекомендують викидати моделі із щільного матеріалу. Деякі вироби виконують із якісного текстилю, який можна використовувати для пошиття стильного аксесуара.

З нього виходять міцні сумки, які можна використовувати для зберігання різної дрібниці або застосовувати для особистих цілей. У цьому матеріалі ми поговоримо про способи пошиття простого виробу, основою якого є використання джинсової тканини.

Завдяки готовим формам творчий процес не доставить складнощів для початківців. Для роботи попередньо необхідно підготувати кілька інструментів та витратних матеріалів. Для декорування можна використовувати намистини, стрази або набір акрилових фарб.

Виготовлення сумки-шоппера (ідеї)

Ця модель ручного аксесуара займає лідируючі позиції вже протягом кількох сезонів.Виріб є широкою сумкою з довгими ручками.

Такий виріб можна використовувати для походів у продуктовий магазин або як стильну деталь для щоденного образу.Для цього нам знадобиться:

 • Старі джинси;
 • Портновський крейда;
 • гострі ножиці;
 • Прямокутне лекало;
 • Шаблон для ручок;
 • Швейна машинка;
 • Нитки в тон тканини.

Попередньо джинси необхідно розпороти. Для цього скористаємося гострими ножицями або спеціальним розривником.

 1. Таким чином, перед нами з’являються невеликі відрізи джинсової тканини. Акуратно прикладаємо до них лекало.Для роботи нам знадобиться дві деталі, з якої шитимемо містку частину. Так само робимо з шаблонами для ручок.
 2. За допомогою нитки та голки намітаємо елементи. Далі, на швейній машинці прокладаємо рівний рядок. Не слід забувати про припуски. Гарячою праскою розпрасуємо шви у зворотний бік.
 3. Переходимо до пошиття ручок. З виворітного боку прокладаємо рядок, розмір швів у ньому має бути не більше 1 мм. Таким чином, місце з’єднання вийде міцним. Вивертаємо їх на лицьову сторону та відпарюємо праскою.

Завершальним етапом фіксація ручок до основного корпусу. У разі не обійтися без швейного устаткування. Завдяки цьому сумка може витримати понад 10 кг.

Джинсова сумка з накладною кишенею

Ця модель є аксесуаром, посередині якого зафіксована накладна кишеня. Довжину елементів можна регулювати самостійно, виходячи з особистих переваг. Для пошиття ручок можна вибрати штучну шкіру або лямки, що регулюють, від старого рюкзака.

Для творчого процесу нам знадобиться:

 • Шаблони для створення корпусу сумки. Його розміри становлять 25 см на 43 см. Бічні частини дорівнюють 10 см на 43 см;
 • Розмір лямок може становити від 20 см до 40 см;
 • Параметри повинні становити 29 см на 15 см;
 • Портновська крейда;
 • Ножиці.

Акуратно вирізаємо заготовки. Зшиваємо їх один з одним за допомогою нитки та голки. У процесі дотримуємося припусків. Далі використовуємо швейну машинку і прокладаємо рядок.

Відпарюємо деталь. Шви акуратно застоюємо за допомогою дерев’яної колодки. У кутових частинах робимо насічки. Вони допоможуть позбавитися зайвої товщини. Вивертаємо заготовку на лицьову сторону. На передній частині необхідно пришити кишеню.

Для цього відпарюємо його із задньої частини джинсів. Перекладаємо його та акуратно кріпимо. Скористайтеся потайним швом, щоб зайві нитки не були помітні.

Завершальним буде фіксація ручок. Для цього з’єднуємо їх із заготівлею корпусу і прокладаємо рядок хрест-навхрест. Завершальною дією буде вшивання блискавки. Для цього використовуватимемо металеву модель виробу. Обережно фіксуємо її між двома елементами корпусу.

Сумки боді-крос

Ця модель аксесуарів має великий попит вже протягом кількох років. Компактні сумочки чудово доповнюють образ. Вони можуть вміщувати різні дрібниці завжди під рукою.

Використовувати для роботи можна різні види джинсової тканини. Пошити такий виріб зможе будь-яка дівчина. Завдяки пластиковому фіксатору вдається регулювати довжину виробу.

Сумка виходить елегантною та стильною. Для пошиття рекомендують використовувати різні відтінки джинсу. Виконати прикраси можна за допомогою акрилової фарби, намистин і страз. Використовувати таку сумку може не лише дівчина, а й молода людина. Ергономічна та зручна форма забезпечує додатковий комфорт у процесі використання.

Ручку можна замінити на металевий ланцюг. Придбати її можна у відділі для рукоділля. Для роботи знадобиться:

 • Шаблон для сумки крос-боді. Знайти її можна в інтернеті. Як правило, тут представлені різні моделі, що відрізняються між собою розміром, формою;
 • Портнівська ручка або крейда;
 • гострі ножиці;
 • Металева кнопка;
 • Нитки в тон тканини;
 • Металевий ланцюг;
 • Фурнітура у вигляді гачків.

На тканині обводимо шаблон. Вирізаємо його з урахуванням припусків. Для роботи може використовуватися картонною заготовкою або конструкцією у вигляді кількох прямокутників різної довжини та ширини.

Після цього акуратно зшиваємо торцеві частини. У результаті у нас виходить об’ємна деталь, у конструкції якої одразу присутні бічні частини. З бавовняної тканини вирізаємо підклад. Завдяки йому вдається заховати внутрішні шви.

Посередині фіксуємо металеву кнопку. Для цього можна скористатися спеціальним обладнанням або акуратно зробити невеликий отвір у зоні кришки та торцевої частини.

Збоку необхідно закріпити фурнітуру. Для цього з невеликих шматків тканини вирізаємо прямокутники та зшиваємо їх один з одним. В результаті у нас виходить дві петлі. Їх будемо використовувати як головні кріплення.

Обережно пришиваємо їх у бічних межах нашої сумки. Продаємо в таку петлю металеву фурнітуру і кріпимо залізний ланцюг.

Фото саморобної сумки з джинсів