Види швів для шиття вручну покроково: майстер-клас з описом, фото, схемами та картинками для початківців. Які види стібків бувають?

Види швів для шиття вручну покроково – уроки крою та шиття для новачків: вчимося робити косий, прямий, хрестоподібний шов

У швейному мистецтві відомо кілька видів швів, які можна виконати без швейного обладнання. Завдяки ручним стібкам вдається скоригувати дрібні похибки на поверхні тканини, а також полегшити творчий процес.

Різновиди ручних швів

Під час пошиття виробу крім правильного крою необхідно використовувати тимчасову намітку, яка дозволяє уникнути деформації деталей при контакті зі швейною машинкою.

Завдяки цьому вдається виконати тонкий контур, здійснити декоративне оздоблення. Після початкової примірки та правильного підганяння виробу під параметри його замовника в зоні контуру буде прокладатися машинний рядок.

Ручні стібки забезпечують щільне прилягання елементів один одному і запобігає їх можливому зсуву при неправильному натягу нитки.


Що таке розмір ручної стібки? Він є видимим відрізком, який присутній на поверхні лицьової сторони. Після цього нитка проникає в тканинну структуру та утворює елемент на виворітному боці.

Тропи є рядком, що мають схожість з пунктирною лінією. Якщо у процесі роботи вибрали дворядковий паралельний шов, його відстань дорівнює довжині попереднього елемента. Залежно від нахилу та напрямки рядка стібки можуть вийти різної форми та розмірів.

Для кожного виду швейних робіт використовують різні види рядків. Вони призначені для виконання певних завдань. Ширина рядка передбачає вимірювання відстані від кромки тканини до початку рядка.

Виділяють такі категорії стібків, які часто застосовуються під час шиття. До них відносять:

  • Помітні. Вони є прямі стібки, що розташовані на однаковій відстані один від одного. Такий вид маніпуляції вибирають для правильного підгину виробу та дотримання припусків;
  • Наметкові. Вони можуть бути виконані у вигляді прямих чи косих стібків. Їх використовують для з’єднання деталей та фіксації їх до моменту машинного рядка;
  • Вимітальні.Їх також можуть оформляти у вигляді прямих чи косих стібків. Такий вид рядки використовують для обробки оформлених країв;
  • Кошторисні. Такий тип стібків використовують для тимчасової фіксації елементів;
  • Складальні. Вони виконуються у вигляді прямих стібків та використовуються для формування однакових складок;
  • Обмотувальні. Така категорія стібків виконується як косих ліній. Вони дозволяють здійснити обшивку крайньої межі деталей та допомагають захистити їх від подальшого обсипання;
  • Стегальні. Вони призначені для щільного скріплення основних деталей з тканиною підкладки.