Алмазна вишивка для початківців: покрокова техніка з описом та майстер-класом + фото готових робіт, ікон та картин

Алмазна вишивка для початківців – що таке та як викладати? Корисні поради, як правильно збирати та викладати мозаїку

Практично постійно з’являються нові захоплення рукоділок. І якщо деякі з них популярні протягом нетривалого періоду часу, інші, навпаки, набувають все більшої популярності.

Саме як подібний варіант може бути алмазна вишивка.

Особливості алмазної вишивки

В якості алмазної вишивки або мозаїки розглядають одну з популярних технік, сутність якої зводиться до викладання за допомогою стразів певної картини. Завдяки цьому вдається отримати по-справжньому об’ємний та виразний малюнок.

Завдяки простоті та захоплюючості процесу, використовувати його можуть навіть початківці рукоділки. Ті, хто займається створенням подібних картин протягом тривалого періоду, рекомендує починати захоплення з тих варіантів, на яких зображені квіти або пейзажі.

Завдяки специфіці такої заготівлі різні нерівності малопомітні. Щоб отримати справжнє задоволення від процесу збирання картини, яка виконується в подібній техніці, дуже важливо враховувати безліч нюансів.

Які стрази вибрати

Всі стрази, що використовуються в такому випадку, прийнято вибирати на підставі обліку наступних критеріїв:

 1. Форма.
 2. Матеріал для виготовлення.

Залежно від форми, використовуються камінці округлої або квадратної форми. Перший різновид є оптимальним для зображення кольорів та природи. Використання квадратів підійде у випадку, якщо необхідно викладати зображення міст, а також картини футуристичного типу.

З огляду на те, що в круглих елементах більше граней, вони надають картині більше сяйва та оригінальності.

Для виготовлення таких компонентів використовується скло або акрил. У першому випадку стає реальним надання зображенню так званого діамантового блиску, що є незамінним при формуванні ікон і морських пейзажів.

Якщо для виготовлення елементів застосовувався акрил, оптимально використовувати їх для зображення вуличних пейзажів або, наприклад, диких тварин.

Що таке пінцет та стиліус

Блискуче полотно, на яке попередньо нанесений певний малюнок, називають вишивкою не в прямому розумінні. Відразу слід зазначити, що і йдеться про спеціальну основу, на яку попередньо наноситься клей.

 • Тобто, якщо говорити правильно, йдеться не про вишивання, а про наклеювання певних елементів. Для забезпечення зручності та простоти процесу використовуються спеціальні інструменти.
 • Як правило, у спеціально сформовані набори алмазної вишивки, в обов’язковому порядку додають спеціальну паличку із пластику, яка називається стиліус, а також пінцет.
 • Застосування стиліуса дозволяє забезпечити діставання окремо взятого страза із загальної сукупності та встановити в найбільш підходяще для малюнку місце.

Багато сучасних наборів характеризуються наявністю таких пристроїв, які дозволяють одночасно прикріплювати до трьох елементів, що дозволяє значно заощадити час.

Використання пінцету дозволяє скоригувати ті деталі, які спочатку були криво встановлені.

Специфіка організації процесу

Успіх діяльності безпосередньо залежить від того, наскільки правильно організовано сам процес. Виконувати всі необхідні дії найкраще на просторому столі.

Оскільки проведення необхідних дій потребує уважності, необхідно звернути увагу та освітлення в кімнаті: чим яскравіше світло, тим краще.

 • Після того, як буде розкрито отриманий набір, необхідно спочатку вирівняти полотно та пересипати бісер у спеціально підготовлені осередки.
 • Вкрай важливо спочатку придбати органайзер, у якому за допомогою самоокупного паперу можна помітити основні кольори.

Забезпечити максимальну зручність при створенні картини, можна в тому випадку, якщо насипати частинки того кольору, який зараз застосовується, у спеціальну форму з борозенками (як правило, вона також йде на додаток до будь-якого набору).

Щоб клейова основа не висохла, дуже важливо відривати її від основи поступово і відразу заповнювати за допомогою стразів.


Основні способи укладання

Щоб процес створення картини приносив лише приємні емоції, дуже важливо спочатку налагодити власний стиль роботи. Багато майстрів, які мають значний досвід у створенні таких картин, відзначають існування 3 найпоширеніших способів дій:

 1. Залежно від кольору або в шаховому порядку – головною перевагою такого підходу є чітко визначена послідовність дій, що мінімізує можливість зміщення зображення.
 2. Рядами, але при цьому потрібно звертати увагу на певну ймовірність початкового зміщення малюнка, що надалі негативно позначиться на всій композиції.
 3. На підставі обліку секторів або смужок – при реалізації такого підходу досить легко поступово звільняти простір від захисної плівки приблизно по 5-7 см. При цьому багато хто відзначає монотонність такого процесу, що може призвести до швидкого утоплення.

Лайфхаки, що допомагають у алмазній вишивці

Бо для багатьох майстринь застосування такого варіанту – це відмінний спосіб добре провести час, багато хто з них намагається користуватися додатковими хитрощами, що допомагають забезпечити досягнення позитивного ефекту.

До основних рекомендацій можна зарахувати:

 • Для початку можна використати невелике полотно, що може спробувати свої сили у подібному виді діяльності та при цьому забезпечити формування індивідуального стилю роботи;
 • Готова або незакінчена мозаїка повинна зберігатися тільки згорнутою в трубочку, причому малюнком, назовні, інакше можуть виникнути заломи;
 • Для того, щоб полотно повністю висохло, необхідно залишити його у відкритому вигляді, приблизно, на 1-2 дні (все залежить від розміру картини, а також від якості матеріалу).

Таким чином, алмазна вишивка – це один із найбільш дієвих способів, що допомагають одночасно, і створити привабливу картину, і спробувати щось нове.


Фото алмазної вишивки для початківців