Вишивка на одязі своїми руками: як зробити за схемами? Покроковий майстер-клас для початківців, як вишити літери на тканині (футболці)

Вишивка на одязі своїми руками – 10 кроків до оновлення старих речей квітами, написами, ініціалами та малюнками вручну

Відмінним методом перетворення одягу є вишивка, здатна дати вашому костюму друге життя, приховавши дірочку або пляму. Такий спосіб прикрашання одягу підійде майже на всі матеріали. Дивлячись який стиль речі у вас, такий і необхідно підібрати візерунок та сюжет.

Існує величезний вибір способів навчання вишиванню, тому навіть людина, яка не має досвіду, може легко створити неповторну річ.

Типи тканини для вишивки

Кожен візерунок вимагає витримки пропорцій, інакше одяг з ним не виглядатиме єдиним цілим. При цьому необхідно враховувати те, якою тканиною буде вишивка.

Творчість має сенс розділити на наступні групи – бісером, нитками, стрічками, кожна з яких підходить на призначену тканину.

  • Бязь. На цій тканині дуже добре виглядають візерунки з багатьма техніками. На ній не виникне труднощів із роботою. Дуже зручно користуватися п’яльцями.
  • Велюрі. Це ворсистий матеріал, тому нитки підійдуть товсті або великий бісер.
  • Атлас. Цей вид дуже навіть не простий, оскільки при вишивці голку слід підібрати найтоншу, інакше будуть сильно помітні проколи.На такому одязі відмінно підійде стрічкове шиття, також гладдю. Бісерна вишивка дуже важка в цьому випадку.
  • Трикотаж. Потрібно обов’язково враховувати те, що це матеріал, що тягнеться, на якому можна працювати всіма групами шиття, проте категорично забороняється натягувати його, оскільки він деформується. При цьому належна увага звертається на натяг та товщину нитки.
  • Вельвет. На куртках і штанах з вельвету будуть чудово виглядати вишиті великим бісером або нитками малюнок.
  • Батіст. Як і атлас, це досить тонка матерія, тому рукоділляють на ньому тонкими нитками.
  • Джинса. Це досить щільна матерія, тому вишивають товстими нитками і великим бісером. На джинсовому одязі нерідко поєднуються мереживо та нитки.
  • Замша. На такому матеріалі здійснити задумане можна сказати важке завдання, оскільки щільна замша. Голкою її складно проколювати. Часто використовується наперсток. Нитки – найбільш підходящий вибір для рукоділля.