Як пошити наволочку своїми руками на подушку? Поетапний майстер-клас, як пошити наволочку 50х70, 60х60 та 70х70 зі старих речей (140 фото)

Як пошити наволочку своїми руками: покрокова інструкція! Робимо викройки для шиття наволочки для декоративної диванної подушки.
Значну частину життя людина проводить уві сні. Саме тому необхідно створити найсприятливіші умови для сну. Одним з важливих елементів є правильний вибір постільної білизни, наприклад наволочки.

Щоб бути максимально впевненим у її якості та практичності, можна пошити її самостійно.
Вибір матеріалу для наволочки

Перед тим як починати викрійку і пошиття, дуже важливо спочатку підібрати матеріал.Основними варіантами, що застосовуються у такому випадку, є:

  • Шовк;
  • Бязь;
  • Ситець.


Кожен із них характеризується своїми особливостями. Склад шовку багатий на амінокислоти, що позитивно позначається на роботі органів кровоносної системи. Примітно, що шовк відштовхує пил, що мінімізує можливість розмноження пилових кліщів.

Якщо говорити про характерні для нього недоліки, до основних серед них можна віднести порівняно високу вартість та схильність швидко м’ятися.

Бязь належить до середнього цінового сектора і також виступає як довговічний натуральний матеріал. Крім того, постільна білизна, виготовлена ​​на підставі бязі, практично не помається і зберігає свої первісні властивості практично протягом усього періоду використання.

До недоліків можна віднести те, що завдяки застосуванню ущільнених ниток поступово виникають катишки.

  • При розгляді особливостей ситцю, необхідно зазначити, що це найбільш демократична тканина за рівнем вартості, що відрізняється також легкістю та м’якістю.
  • Завдяки особливостям плетіння, тканина із ситцю не розтягується, незалежно від тривалості використання.
  • До недоліків ситцю можна віднести недовговічність, а також можливу втрату кольору лише після кількох прань.