Пошиття жіночих шортів своїми руками на гумці: викройки та покрокова інструкція для початківців, як пошити шорти на літо

Пошиття жіночих шортів своїми руками: нюанси побудови викройки та шиття. Поради щодо вибору моделі, розміру, фасону та крою

Пошиття простих спортивних шортів нескладне і в основному зводиться до кількох прострочок. Для початківців підійдуть щільні трикотажні тканини, джинс, для досвідчених кравчинь не стане складним процес відшиття шортів до офісного жіночого костюма.

Вимоги до матеріалів для жіночих шортів

Ця деталь гардероба покликана забезпечити вільні рухи, при яких нічого не обмежуватиме або натиратиме. Щоб полегшити рух, тканина повинна бути м’якою, зручною для носіння, а також міцною та довговічною.Якщо ви починаєте шити, виберіть бавовняну або віскозну тканину, яку легко кроїти і шити. Для спортивних жіночих шортів підійде кулір або інший подібний трикотаж. У таких шортах зазвичай немає кишень, але є гумка чи зав’язки на талії.

Уникайте тканин, з якими важче працювати, наприклад, пластичного трикотажу, який еластичний, або шовку, який ковзає.

Також відрегулюйте вибір тканини відповідно до типу шортів, які ви хочете пошити: атлас, тафта або сатин для тусовочних шортів або для поїздки в них на курорт, або джинс, льон або щільна бавовна для повсякденних штанів.Матеріали для пошиття жіночих шортів

Нам знадобляться:

 • Шматок бавовняної тканини;
 • Портнівське мило;
 • Ножиці;
 • Булавки, у тому числі англійська шпилька;
 • Голки;
 • Нитки;
 • Гузинка шириною 2 см і довжиною, що дорівнює довжині талії в нерозтягнутому вигляді.

Ще нам знадобиться форма.

Викройка жіночих шортів

Найпростіше взяти готові викрійки шортів, пропоновані різними журналами (у тому числі Burda, Diana Moden). Щоб самому зробити викройку та пошити на її основі шорти, не потрібно бути майстром з пошиття одягу. Ви можете створити її, скопіювавши крій зі своїх повсякденних штанів.

При цьому по низу шорт надбавка має бути 10 см, і саме стільки краще закласти у викройці.Якщо така ширина не сподобається, на першій примірці шорти можна завузити.

Якщо ж хочеться пошити саме вузькі шорти, то найпростіше взяти базову форму (як її побудувати дивіться тут) і відкласти на ній необхідну довжину. Після чого перенести форму на тканину і вирізати шматки майбутніх шортів. Однак правильніше буде вирізати деталі з кальки, так що їх простіше буде прикріпити до тканини.

Пошиття жіночих шортів з трикотажу

Підготовивши викрійку, розмістіть передні та задні деталі на складеній навпіл тканині (лицьовою стороною до центру). Слідкуйте за тим, щоб форми розташовувалися за пайовою, а не по діагоналі або качку! Якщо це не проконтролювати, шорти можуть деформуватися в процесі носіння.

 • Окреслимо деталі переду та спинки. Розмітимо припуски на шви: додати 1,5 см для нижньої лінії штанин, 5,5 см вгорі (4 см для еластичного тунелю і 1,5 см для підкладки), в місцях, що залишилися додати 1 см і припуски на шви. Вирізаємо деталі.
 • Складні деталі скріпіть шпильками (якщо не впевнені, краще примітати) і прострочити по намічених лініях. Після шиття закріпіть краї рядком зигзаг або оверлочним швом.
 • Зшиті деталі розгортаємо та скріплюємо (або примітаємо) внутрішні сторони штанин. Зшиваємо та прошиваємо краї. Тепер прострочити бічні шви ніг і прострочити краї. Оформляємо нижні краї шортів.

Тепер пора приступити до верхнього краю: робимо шов на межі краю виробу (1,5 см) і загинаємо його, щоб вийшов пояс 4 см. Прошиваємо загин на машинці. Не прошивайте до кінця – залиште близько 3 см незашитими, щоб можна було натягнути резинку.

Шорти додатково прошиваємо по верхньому краю. Завдяки цьому резинк5а краще лягає всередину і не перекручується. Пропускаємо всередину гумку англійською шпилькою, зшиваємо її кінці та готово.

Пошиття жіночих шортів із щільних матеріалів

Перше, що вам потрібно зробити, це перенести викрійку на тканину. В ідеалі ви повинні отримати наступний набір для шиття:

 • Особова половина виробу – 2 штуки;
 • Задня половина – 2 штуки;
 • Передня та задня частини обтачки, по 1 деталі із загином.

За бажання можна також оформити кишені. Роблячи пояс, пам’ятайте, що він буде ширшим за звичайні моделі штанів і буде відповідати вашим індивідуальним розмірам. Щоб перенести викрійку на тканину, потрібно бути дуже обережним, адже чим точнішими будуть деталі, тим простіше пошити виріб.

Відрізавши кожну половину шортів, можна приступати до шиття. До речі, при вирізанні не забудьте включити шви приблизно по 1 см з усіх боків, а внизу — 3.


Тепер зшийте витачки, з’єднайте та зшийте передню та задню половинки. Потім зробіть бічні шви, пришийте кишені, якщо передбачається їхня наявність. Гульфік, там, де у вас посередині блискавка, оформляється за технологією. Ремінь складатиметься з двох частин, які зшиваються разом, а потім прикріплюються до шортів.


Не забувайте відпарювати шви, тоді ви швидко додайте форму шортам і посадіть їх по фігурі.

Якщо це дуже складно, то має сенс просто вкоротити старі штани чи джинси та прошити по низу.

Жіночі шорти зі старих джинсів

Якщо ви вже вибрали штани, з яких хочете пошити шорти, вам бажано слід мати під рукою цікаві нашивки, намистинки, клаптики тканини або блискітки для одягу, щоб оновити річ не лише зміною фасону, а й новим декором.

 • Почніть із вибору довжини шорт, яка вам підійде. Довжину найкраще відзначати при примірюванні штанів, це дозволить уникнути промаху із занадто короткими шортами.
 • Після зняття штанів намітте лінійкою точну лінію (не забудьте зберегти скіс), про всяк випадок почніть різати трохи нижче лінії, щоб мати запас у кілька міліметрів.
 • При різанні будьте обережні з передньою та задньою кишенями, щоб не зробити в них дірки. Варто залишити ззаду трохи довшу штанину, щоб вона добре прикривала низ.
 • Щоб полегшити завдання, піднесіть першу відрізану ніжку до другої, завдяки чому ви ідеально підберете довжину. Ви також можете пошукати в інтернеті готові викрійки та на їх основі вирізати шорти.

Популярний варіант — шорти із закатаними відворотами, які надають ніжкам стрункості, а шортам трохи елегантності. Якщо ви вирішите зробити відвороти, вам потрібно буде залишити трохи зайвого матеріалу на час різання.

Складений матеріал можна додатково прикрашати або пофарбувати, створивши цікавий ефект градієнта.

Не менш ефектно виглядають згорнуті шорти, облямовані мереживом або металізованим напиленням — виходить ефект кастомізації і шорти стануть не схожими на жодні інші. Особливо якщо їх поєднувати з ажурним верхом або блузкою спортивного фасону.

Фото пошиття жіночих шортів