Вязання палантину спицями: прості схеми, уроки, докладний опис з майстер-класом для новачків, 120 фото

В’язання палантину спицями та гачком: легкий майстер-клас з фото для початківців + опис техніки ажурної в’язки для шарфа

Затишний палантин надає шляхетності та аристократичності будь-якому образу, а проста геометрична форма обнадіює початківців в’язальниць: з його створенням легко впоратися, не потрібно робити викрійки, зменшувати чи додавати петлі.

З історії моди

Терміном «Палантин» називається прямокутний широкий шарф-накидка. Спочатку він виготовлявся з хутра або хоча б був отороченим хутром.

  • В історичних документах вперше палантин зустрічається на плечах Єлизавети Пфальцької.
  • Доча курфюрста Пфальца, вона вийшла заміж за Пилипа Орлеанського, молодшого брата французького короля Людовіка XIV.
  • З собою у Францію вона і привезла витончену накидку із собольих шкурок, яку згодом назвали за аналогією до її походження.
  • Palatine французькою означає «Пфальцграфіня».

Час йшов, і список можливих матеріалів для виготовлення палантину розширювався. Завжди це були найякісніші та благородніші матеріали, оскільки палантинами захоплювалися аристократки. Відомі вироби з тонкої вовни, атласу, шовку.

В’язані палантини більш демократичні та доступні.Рукоділки можуть не обмежувати себе одним або двома, а виготовляти до кожного образу унікальний зігріваючий аксесуар. Крім того, палантин стане чудовим подарунком.