Троянда з бісеру своїми руками: майстер-клас для початківців, схеми, фото-ідеї. ТОП-3 найкращих покрокових уроків, як зробити троянду з бісеру

Троянди з бісеру: покрокове керівництво, як зробити квітку з бісеру своїми руками. Розбір простих та складних схем плетіння

За допомогою звичайного бісеру можна створити багато різноманітних виробів, які приголомшать своєю оригінальністю. З дрібних виробів можна створити оригінальну копію будь-якої квітки, наприклад, троянди.

Для її виготовлення доведеться набратися сил і терпіння, адже кожна пелюстка доведеться робити окремо. Лише після того, як всі елементи будуть готові, можна буде зрештою зібрати один цілий виріб – троянду.

Здається, творити такі вироби під силу лише досвідченим майстриням, та це зовсім негаразд. Якщо уважно вивчити інструкцію, переглянути відео та прочитати коментарі, то можна спробувати зробити троянду своїми руками навіть новачкам.

Якщо на ходу виникатимуть питання, то можна в будь-який момент ще раз повернутися до пояснення та виконати роботу ще раз.

Об’ємна троянда з бісеру (приклади)

Роза з бісеру робиться окремими деталями. Для початку збираються листочки, потім чашолистки, пелюстки і лише після цього збирається вся троянда. Для виготовлення пелюсток береться зелений бісер і надівається на дріт зеленого відтінку, діаметр якого дорівнюватиме 0,4 мм.

Найчастіше маленькі вироби з легкістю нанизуються на металевий пруток, але якщо виникають із цією справою труднощі, то використовується спіннер.

Для того, щоб бусинки не звалювалися з іншого кінця металевого пруточка, на кінці формується невелика петелька. Після того як дванадцять бісеринок буде надіто на тяганину можна приступати до формування дуг, які утворюватимуть поверхню зелених листочків. Загалом потрібно виконати п’ять дуг різного розміру.
Роза темно-червоного відтінку

Щоб зробити таку троянду, потрібно взяти такі елементи:

 • Дрот темного відтінку;
 • Паличку (металеву);
 • Плоскогубці;
 • Бісеринки червоного відтінку.

Після цього робимо три невеликі пелюстки, ще стільки ж, але тільки більшого розміру та ще чотири вироби з гостреньким куточком.Також потрібно буде зробити по три пелюстки круглих великих, трохи більше і найбільших. Щоб зробити одну пелюсток, необхідно на дріт надіти сім намистин, після чого дротики на кінцях скручуються.

Після того як буде пройдено п’ять дуг з обох боків, вийде пелюстка акуратної форми. Всі пелюстки виконуються однаково, тільки кількість рядів буде різною, чим більше пелюсток, тим більше буде рядів.

Після того як всі пелюстки будуть готові, їх потрібно буде скріпити всі разом на стрижні з металу.


Простий елемент троянди

Для створення простої і водночас красивої квітки необхідно взяти бісеринки, як зеленого, так і рожевого відтінків.

 1. На шматок дроту метром у довжину насаджуються п’ятнадцять бісеринок.
 2. Дрот згинається навпіл, після чого скручується.
 3. Після цього необхідно набрати другі п’ятнадцять бісеринок та сформувати другу петельку.
 4. Усього має вийти від трьох до п’яти петель.
 5. Кінці петельок потрібно з’єднати бісеринками між собою.

Таким чином, виходить оригінальна, ажурна пелюстка.
Пелюстка маленької троянди

Тепер можна приступати до виготовлення самої трояндочки.Для цього потрібно взяти:

 • Бісеринки рожевого, зеленого відтінку;
 • Дрот зеленого та сріблястого кольору;
 • Нитка зеленого відтінку для виготовлення стебла;
 • Плоскогубці.

Плясти пелюстки будуть так само як описано вище, тільки робити це потрібно на дротику сріблястого відтінку. В результаті плетіння виходить красива і акуратна пелюстка трикутної форми.

Робляться п’ять тичинок, після чого вони скручуються разом, після чого починається складання квітки. Всі отримані пелюстки з’єднуються між собою за допомогою зволікання методом скручування.

За аналогією проводиться плетіння листків та чашолистків із зеленого бісеру. Після цього листочки скручуються, обмотуються ниткою зеленого кольору.


Роза синього кольору

Ця квітка має незвичайне поєднання відтінків – темного кольору пелюстки та рожеві листочки.

 • Для основи береться чорний або сріблястий дріт завтовшки 0,4 мм.
 • Окрім іншого, потрібно взяти темно-синю, золотисту та рожеву рубку.
 • Два останні відтінки перемішуються між собою у поєднанні один до одного.
 • Це необхідно зробити для виготовлення чашолистків. З синьої рубки пасе пелюстка на французький манер.
 • Для цього використовується п’ять пар дуг. Усього необхідно приготувати дві такі пелюстки.Як правильно зробити пелюсток, докладно показано на схемі. Робляться вони різного розміру. Після того, як заготовки готові, їх потрібно з’єднати між собою за допомогою дротики.

Для більшого ефекту пелюсткам надається об’єм. Рубка із змішаних кольорів використовується і для плетіння чашолистків.

Роза біла

Для того, щоб сплести цю трояндочку, потрібно бісер абсолютно прозорий, крім цього можна використовувати білий абсолютно різних відтінків. У серединку квітки найкраще взяти п’ять міліметрових бусин або кристалів, які повинні бути з райдужною обробкою.

З підготовленого матеріалу плетуть п’ять пелюсток маленького розміру і стільки ж великих. Нитка, що використовується для плетіння, має бути не менше 0,2 мм. Це потрібно для того, щоб пелюстки не деформувалися при подальшій роботі та подальшій експлуатації.

 • Завдяки різному відтінку ниток при використанні прозорих намистин пелюстки набувають різних відтінків. Після того, як квітка буде зібрана ззаду нього кріпиться невеликий замочок.Це дозволяє використовувати вироби-троянди як брошку, крім іншого її можна буде використовувати як декор на сумочці або туфлях.
 • Сплести троянду з бісеру можна будь-якого розміру, форми, відтінку. Вони можуть бути як плоскими, так і об’ємними, однотонними, так і різнокольоровими, звичайними або ажурними.
 • Кожна майстриня, освоївши дане ремесло, зможе творити та створювати свої власні шедеври за допомогою, яких можна буде прикрашати не лише інтер’єр приміщення, а й доповнювати свій гардероб оригінальною біжутерією.

Найголовніше запастися матеріалом, необхідними інструментами та терпінням, тоді обов’язково все вийде.


Фото плетеної троянди з бісеру