Як вшити потайну блискавку: легкий покроковий майстер-клас, як вишити в спідницю із сукнею потайну застібку самостійно

Як вшити потайну блискавку у відкритий шов у спідницю, сукню на спині, штани та наволочку? Вчимося вшивати потайну застібку, 112 фото

Потайні блискавки дуже популярні серед жіночої аудиторії, оскільки вони часто використовуються у сукнях, спідницях та інших елементах гардеробу. Звичайні застібки виглядають громіздко і надто виділяються, а ось потайні — навпаки: вони надають виробу простоти та елегантності.

Потайні застібки роблять шов непомітним та максимально акуратним. Також від традиційної застібки потайна відрізняється тим, що її бігунок розташовується з протилежного боку від зубчиків, які мають можливість бути відігнутими у розгорнутому вигляді.

Цей майстер-клас дозволить вам навчитися тому, як правильно ушивати застібки такого виду у свої вироби. Даний майстер-клас складається з восьми простих кроків, які допоможуть навіть фахівцю-початківцю впоратися з таким завданням, як вшивання потайної застібки.

Окрім цього, у статті ви зможете знайти пристрій самої прихованої блискавки, правила її встановлення, а також особливості унікальної лапки для швейної машинки, призначеної виключно для вшивання такого типу застібок. Також у статті можна знайти інформацію про пристрої та матеріали, необхідні для проведення робіт.

Як влаштована таємна блискавка

Потайна застібка складається з пари текстильних стрічок із встановленими на них пластиковими ланками, які при русі слайдери з’єднуються та роз’єднуються. Ширина ланки потайної застібки у закритому стані визначає її тип.

Класичні потайні спіральні блискавки є третім типом, оскільки ширина їхньої ланки становить 3 мм. Довжина застібки визначається, спираючись на розріз під установку блискавки, яка має бути довшою за нього на 2 см.Іноді виникають труднощі по знаходженню застібки потрібно довжини, і в даному випадку використовується фіксатор, що є на блискавці (так роблять не всі виробники, а тільки деякі).

Під час руху цього фіксатора вгору можна змінити довжину застібки під розмір розрізу. Якщо після фіксатора на блискавці залишається надлишок довжини, її можна відрізати, а зріз обробити бейкою.

Основні правила встановлення блискавки

Нехай таємна блискавка і непомітна із зовнішнього боку, її відтінок завжди повинен бути підібраний у колір самого виробу, тому що бігунок буде видно в будь-якому випадку, а також застібка виглядатиме краще з внутрішньої сторони.

Перед установкою блискавки варто обов’язково пропрасувати її основу, що не дозволить тканині стягнутися або ссісти.Припуски шва, на якій і буде встановлена ​​блискавка, варто зміцнити: Це особливо знадобиться у випадку, якщо тканина скроєна по косій або вона надмірно сипуча.
Ще одним правилом є неминучість намітання та сточування блискавки з тканиною зверху вниз.

Розглядаються пара варіантів того, на якому етапі варто встановлювати потайну застібку: у відкритий шов, або ж у вже складений. Вважається, що правильніше не чіпати основний шов; можна також залишити незайманою його частину в пару сантиметрів до початку блискавки.

 • У деяких швейних машинах нашого часу в комплектації є лапка, призначена для пришивання блискавок.
 • Але є спеціалізована лапка виключно для вшивання прихованої застібки.
 • Якщо ж така лапка в комплекті не йде, її варто придбати в будь-якому салоні швейної фурнітури.
Можна придбати лапки як із пластмаси, так і з металу. Перші коштують менше, але ті, що зроблені з металу, — надійніше: На металі навряд чи з’являться пошкодження, які можуть позначитися на якості ковзання лапки по виробу.

Нехай ця унікальна лапка та спрощує процес встановлення потайної застібки, це можна зробити і з класичною.


Особливості лапки для таємної блискавки

Унікальна лапка для вшивання потайної застібки – це плоска лапка для швейної машинки.У її центрі розташовується пара канавок, кожна з яких завширшки як зубчики блискавки.

Ці канавки допомагають утримувати частину тасьми застібки у розгорнутому вигляді, якщо та постійно завертається на виворітний бік, коли потайна застібка відкрита.

Таким чином канавки допомагають прокласти рядок якомога ближче до зубчиків, при цьому не докладаючи особливих зусиль. Це допомагає прискорити процес встановлення потайної застібки, а також зробити результат більш акуратним та якісним.

Інструменти та матеріали

Без них у цьому випадку не обійтися, і ось, що може знадобитися в ході роботи з вшивання потайної застібки:

 • Швейна машинка;
 • Одна таємна блискавка;
 • Тканина або виріб, у якому необхідно встановити таємну блискавку;
 • Машинна лапка для встановлення застібки (можна використовувати як звичайну, так і спеціальну для вшивання потайної блискавки);
 • Булавки (їх кількість залежить від довжини блискавки);
 • Нитки;
 • Ножиці.

Покрокова інструкція, як вшити таємну блискавку

 • Крок 1. Необхідно закріпити краї шва флізеліновою кромкою, якщо тканина вашого виробу тягнеться, сипеться або викроєна по косій. Потім їх потрібно обкидати зигзагом або з використанням оверлока. Тепер слід повністю змітати шви вашого виробу.
 • Крок 2. Розпрасуйте припуск, а потім прикладіть застібку зверху на нього так, щоб її зубчики дорівнювали зі швом по центру. Бігунок блискавки повинен бути лише на один міліметр нижче від зазначеного краю.
 • Крок 3. Сколіть застібку з виробом під зубчиками, використовуючи шпильки.
 • Крок 4. Примітайте застібку до тканини посеред тасьми, забираючи виключно припуск вашого виробу. Позбавтеся шпильок і намітте лінію центрального шва по всій довжині застібки. Тепер розкрийте блискавку.
 • Крок 5. Вставте в машинку лапку для пришивання застібки, а потім поставте машинну голку в крайнє ліве положення. Потім відверніть зубчики і якомога близько до них приставте голку. Якщо ж ваша лапка призначена виключно для потаємних застібок, то турбуватися про це не варто, оскільки вона сама відігне зубчики.
 • Крок 6. Прошийте по всій довжині застібки доти, доки лапка не досягне бігунка; закріпіть. Так само прострочіть другу половину блискавки, але в даному випадку необхідно переставити голку в крайнє праве положення лапки. Після цього варто закрити застібку та перевірити, чи не виглядає вона з виробу: якщо відповідь позитивна, то варто просрочити знову, але вже ближче до зубчиків блискавки.
 • Крок 7. Під застібкою стачайте базовий шов. Щоб це зробити, необхідно поставити голку в крайнє праве положення і почати шов приблизно на 5-10 мм вище кінця рядка застібки. Голку потрібно працювати в одному міліметрі від шва блискавки.
 • Крок 8. Фінальним кроком є ​​завершення шва до самого низу. Розпрасуйте припуски з вивороту. Ваша таємна блискавка готова!

Фото потайної блискавки на одязі