Панчохи вязка спицями для початківців: схема з описом, як звязати правильно. Майстер-клас з порадами щодо вибору пряжі та техніки

Панчішна в’язка своїми руками — 145 фото з інструкцією, порадами та покроковим описом, як правильно в’язати петлі

Раніше такий спосіб, як панчішна в’язка використовували для виготовлення панчох. Звідси й назва. Зараз візерунок активно застосовується і для виготовлення шапок, шкарпеток, верхнього одягу і шарфів. Це, мабуть, один із найпростіших візерунків, який відмінно підійде для майстринь-початківців.

Що таке панчішне в’язання

Чишкова в’язка хороша тим, що кожна сторона виробу має свій візерунок. Лицьова сторона – лицьова гладь, а виворітна – виворітна гладь.

Для отримання якісної роботи потрібно навчитися добре пров’язувати лицьові та виворітні петельки, адже на їх основі і складається малюнок.

Як правильно пров’язувати візерунок

Як правило, панчішна в’язка здійснюється чергуванням рядів: непарні лицьові та парні виворітні. А пров’язувати самі петлі можна як класичним, так і «бабусиним» способом.

Але перед роботою слід краще ознайомитися з кожним із них і зрозуміти, який варіант більше підходить і легше виконується.

Класичний варіант

Це основний спосіб в’язання петлею, тут вони пров’язуються таким чином:

Спосіб 1

 1. Нитка знаходиться за лівою спицею. Праву спицю ввести в наступну петлю на лівій спиці рухом від себе.
 2. Протягнути нитку правою спицею через петельку та скинути її лівою спицею.
 3. Так на правій спиці утворилася нова лицьова петля.

Спосіб 2

 1. Нитка знаходиться перед лівою спицею, праву ввести в ліву спицю рухом до себе, утримуючи нитку, що знаходиться перед лівою спицею.
 2. Рухом зверху вниз захопити правою спицею нитку, витягнути через петлю і скинути петлю з лівої спиці.
 3. Таким чином з’явилася нова виворітна петля на правій спиці.

У «Бабусиному» методі петля захоплюється не за нижню, а за верхню частку. Цим він і відрізняється від класичного способу.

Панчохи для початківців

Як правильно виконати візерунок і як швидко навчитися в’язати його тим, хто вперше пробує свої сили у в’язанні? Наведений нижче опис допоможе у всьому розібратися, і з упевненістю приступити до виготовлення своєї першої в’язаної речі.

Як зробити:

 1. Набрати потрібну кількість петель на спицю і пров’язати лицьовий ряд одними особами, птл.;
 2. Повернути роботу. Першу птл. зняти, пров’язувати її не потрібно.
 3. Приступити до другого ряду, виконувати його слід одними ізн., Птл.;
 4. У птл., на лівому спиці, ввести праву. Потрібно пам’ятати про нитку, тримати її потрібно попереду інструмента;
 5. Підхопити правим інструментом нитку та круговим рухом обернути спицю.
 6. Протягнути її зверху вниз через петлю, весь час притримуючи.
 7. Витягнути нову птл.;
 8. Скинути колишню петельку з лівого інструменту. Дов’язати.
 9. Повернути виріб осіб. Перша петелька ряду – осіб. Скинути петлю для утворення кромки. Тоді утворюється ніби кіска по краю, робота виглядатиме акуратною та завершеною.
 10. Для цього правий інструмент ввести зарахувати за передню стінку петлі та скинути її.

У процесі рукоділля важливо стежити за кромкою, кіска повинна отримувати не тугою і не слабкою. Для цього потрібно стежити за розміром зашморгів, періодично натягувати робочу нитку. Необхідно стежити за тим, щоб виріб не був стягнутий з боків.

Пров’язавши непарні ряди лицьовими петлями, а парні виворітними, отримує виріб панчішної в’язки. Вона має й іншу назву – «джерсі».

Корисні поради для панчішної в’язки

 1. З малюнком панчішної в’язки можна ознайомитися, уважно розглянувши будь-яку річ, виготовлену з трикотажної тканини. На одязі машинного в’язання він більш виражений.
 2. Відрізнити лицьову сторону від виворітної досить легко, адже якщо провести по ній рукою, то можна відзначити її гладкість, тоді як виворітна сторона відрізняється своєю нерівністю.
 3. Для того, щоб край не закруглювався по колу, на початку потрібно пров’язати кілька сантиметрів гумкою.
 4. Вив’язування привабливих доріжок зі зменшенням петель дозволить його прикрасити та зменшити там, де це потрібно.
 5. Для того, щоб це зробити, необхідно відступити 15 см від краю виробу та закрити по 2 петлі відразу.
 6. Щоб красиво з’єднати елементи виробу, можна застосувати трикотажний шов, тому робота буде виглядати якісніше.
 7. Зв’язаний раніше зразок не потрібно розпускати, адже він знадобиться для наочності. На його основі можна виміряти та розрахувати кількість петель.

Варто зазначити, що вироби, пов’язані таким методом, мають особливість закручуватися з країв.

Для того щоб отримати рівне полотно, нехай це буде в’язаний плед або кофточка, необхідно почати роботу з іншої в’язки, наприклад, хусткової або гумки. Також уникнути закручування допоможе скидання петлі кожного ряду, тому не рекомендується її пров’язувати.

Спіці та пряжа для панчішної в’язки

Для панчішної в’язки підійдуть спиці номер 5. Виріб вийде в міру об’ємним, але з однорідною та рівномірною текстурою, що для панчішної в’язки дуже важливо.

 • Для кращого освоєння процесу в’язання нитки потрібно вибирати акрилові. Вони не заплутуються, тому легко працювати з ними.
 • Ще вони дуже еластичні, вив’язування ними петель не завдасть особливих труднощів, на відміну від вовни.

Секрети панчішної в’язки

У такого візерунка, як панчішна в’язка є свої плюси та мінуси:

 1. Якщо в’язання виконувати «бабусиними» петлями, то виріб з кожного боку вийде рівним та акуратним.
 2. Не рекомендується починати в’язку виробу панчішним візерунком, інакше нижній край загорнеться вперед. Зробити з цим нічого вийде, доведеться розпускати та переробляти. Тому важливо починати роботу з гумки або з іншого в’язання.Виконуючи такий візерунок вперше, рекомендується трохи повчитися на зразку. Це дасть гарантію якісно виконаної роботи. Сам візерунок досить простий у розумінні, а ось досягти рівно пров’язаних і акуратних петлів з першого разу непросто.

На початку петлі можуть виходити різними за розміром та щільністю. Але варто трохи потренуватися і все обов’язково вийде.

Нехай в’язання і вимагає посидючості та терпіння, але це справді захоплююче заняття, здатне затягнути будь-якого новачка. Познайомившись із цим малюнком ближче, будь-яка майстриня зможе зв’язати собі ту річ, яку давно мріяла.

Фото кращих прикладів панчішної в’язки