Лицьова петля спицями: як вязати класичним та бабусиним способом? Детальна інструкція з фото-прикладами для початківців

Лицьова петля спицями: урок з в’язання класичних та бабусиних петель. Поради щодо вибору та виготовлення візерунків (115 фото)

Особова петля вважається основою в’язання спицями. Без її виконання неможливо уявити жодного візерунка. Вона є базою для створення лицьової гладі та хусткової в’язки.

Зазвичай із освоєння виконання лицьової петлі починають знайомство із в’язанням спицями. Існують різні способи дії для отримання результату. Різноманітність візерунків на основі петлі вражає. Кожен знайде варіант, який відповідає своїм потребам.

Різні способи в’язання лицьової петлі

Існує кілька способів в’язання петлі. Кожен вибирає для себе найбільш вдалий варіант. Вони різняться способом виконання та зовнішнім виглядом результату. Часто в анотації до візерунків вказують порядок в’язання.

Класичний варіант в’язання

У більшості випадків для в’язання потрібно виконувати петлі для лиць класичним способом. Це нескладний, зрозумілий варіант, який треба робити вірно. Для тренувань набирають кілька петель у будь-який спосіб на спиці.

Один із інструментів витягують із набірного ряду. Ця спиця вважається основною робочою. Для в’язання класичної лицьової петлі нитку від клубка розташовують за набірним рядом.У такому положенні вона завжди буде.

Робочу нитку зручно накинути на вказівний палець, за допомогою якого можна регулювати рівень її натягу. В’язання ряду завжди починають і закінчують формування кромкових петель. Вони теж можуть виконуватися різними способами, але зараз не про них.

Далі діють так:

  • Праву спицю вводять зліва направо в петлю, що пров’язується;
  • Робочу спицю просувають настільки далеко, щоб дотягнутися до нитки від клубка за роботою;
  • Спиця повинна накрити нитку зверху, після чого її підхоплюють, просувають у напрямку до петельки, що пров’язується, на лівій спиці;
  • На виході з вихідної робочої петлі виявляється права спиця з новою петелькою, витягнутою з нитки;
  • Отриману петлю залишають на робочій спиці, а використану скидають з лівого інструменту.

Всі дії повторюють до досягнення останньої петлі на спиці. Вона буде кромковою. У результаті весь ряд вийде з лицьових петель за класичним способом.

Якщо петлі в наступному ряду, повернувши в’язання, виконувати аналогічним чином, то вийде хусткова в’язка.При переході на виворітні сформується лицьова або панчішна гладь.