Візерунок рис спицями: як вязати правильно за схемами з описом для початківців? Вчимося вязати своїми руками гарний малюнок

Візерунок рис спицями: ТОП-5 моделей в’язання перлинного візерунка по колу спицями. Безкоштовні схеми та майстер-клас із простими уроками

В’язані речі – це завжди красиво, стильно, затишно та актуально. Необов’язково купувати такий предмет гардеробу у магазині. Палантин, шарф, рукавиці і навіть жилет можна зв’язати самостійно. Існує безліч варіантів в’язання.

До них і належить візерунок «рис», який створюється з допомогою спиць. І підходить навіть початківцям рукоділкам. Докладніше про малюнок «рис» буде розказано далі.

Характеристика візерунка рис

«Рисинку», як ще називають цей візерунок, плести досить просто. Для цього змінюються виворітні та лицьові петлі лише у різних комбінаціях. Від цього візерунок щоразу трохи різний, але загальний вигляд малюнка все ж таки зберігається.

Тому новачки можуть також взяти до уваги цей візерунок.

 • Усього налічується 6 варіантів такого візерунка. Перші 4 становлять двостороннє в’язання. Тобто. малюнок з обох боків той самий.
 • Одностороннє в’язання представлено 5 варіантом. І 6 відноситься також до одностороннього, але двоколірного в’язання.
 • Останній застосовується переважно для створення пальто, жакетів, суконь. Особливість того, що для в’язання використовуються товсті нитки.

Різновид узорів рис

Цей малюнок схожий на розсип перлів або рису. Звідки і пішла ще одна назва – перлинний візерунок або плутанка. Як було зазначено вище, існує кілька видів такого візерунка, які в’яжуться за певною системою.

Але, незалежно від цього, все виходить дуже гарно. Тому плутанку застосовують для в’язання кишень, комірів або планок.

Відмінність такого рукоділля в тому, що дані деталі повинні бути одного візерунка з двох сторін. Це і дає візерунок “рисинка”.
Також малюнок ідеально поєднується з косами, аранами та іншими видами візерунка. Її також застосовують і для панчішної в’язки, що допомагає полотно залишатися у вихідному положенні (не скручуватись). Далі буде розказано про кілька систем в’язання візерунка «рис».
Путанка

В’язка має підвиди:

 • Дрібна в’язка;
 • Велика в’язка;
 • Двоколірна в’язка.

Дрібна складається з такої схеми. Спочатку в’яжуться почергово лицьова та виворітна петлі. Потім з наступного рядка пров’язується лицьова над виворітною. І виворітна над лицьовою петлею.

Така в’язка вважається найлегшою, заплутатися тут просто неможливо. Але завдяки системі можна втілити в життя кардиган, джемпер, шарф, плед та багато інших виробів.

Кругове в’язання

Тут, головне набирати на спиці непарну кількість петельок. Тому що необхідно, щоб малюнок при в’язанні залишався на місці. Можна чекати огляду урок в інтернеті.

Дрібна плутанка

Такий малюнок в’яжеться в 4 ряди, повторюючи перший при пров’язуванні четвертого рядка. Схема виглядає так:

 • 1 рядок складається з кромкової петлі, знятої зі спиці, потім пров’язування однієї лицьової та переміщенням петельки з накиданням. Наприкінці – одна лицьова та кромкова петля;
 • 2 рядок складається також із кромкової зі зняттям та однієї лицьової, перезнятої з накиданням та пов’язаної з лицьовою. Також наприкінці кромкова та лицьова;
 • 3 рядок – кромкова, лицьова з накиданням, лицьова з накиданням та кромкова.

Великий «Рис»

Цей варіант в’яжеться по-попередньому, але відрізняється зсувом лицьової та виворітної по черзі. Тобто. через ряд. Зовнішній вигляд тут нагадує «рис».

Рада! Для полегшення роботи можна використати звичайну шпильку. Її чіпляють у місці переходу.

В’яжеться виріб у 4 ряди. 1 і 2 по черзі лицьовою та виворітною петлею. 3 і 4 ряди створюються по черзі з виворітної та лицьової петельок. Але тут варто не забути про перехід (за допомогою шпильки).


Візерунок «Хвиля»

Спіцями також можна пов’язати нехитрий малюнок «хвиля». Він створюється із виворітних та лицьових петельок з накидами. Які чудово виглядають на ажурі, на кшталт кофтинок, суконь або спідниць.

В’язання складається з такої схеми:

 1. Набирається 15 петельок плюс пару кромкових;
 2. Перший ряд. По 1 кромковій, лицьовій, накида. Потім 4 лицьові, пров’язуючи пару петельок з лицьовими, 1 простягається. 4 петельки лицьовим способом з накиданням та в кінці ряду виворітна петля;
 3. Другий аналогічно першому ряду;
 4. Третій складається з виворітного в’язання;
 5. Так повторюють чотири ряди в’язання до закінчення остаточного полотна.

Застосування візерунка рис

Малюнок «рис» є досить щільним в’язанням, яке ідеально зігріє в холоди. Тому асортимент з таким видом в’язання здебільшого розрахований на осінь чи зиму.

При цьому теплота таких виробів не поступається і красі цього малюнка. Використовують його при в’язанні наступних речей. Це звичайно шарфи, які ідеально підійдуть для майстерності новачкам.

 • Зв’язати можна спочатку дитячий шарф, який допоможе відпрацювати систему роботи.
 • Саме по ньому буде видно, як правильно з’єднувати лицьові та виворітні петлі, щоб отримати полотно потрібної пружності.
 • Також використовують візерунок для створення снуда. Тут не потрібно зменшувати і віднімати петлі, тому початківцям це цілком підійде.
 • Усього є два варіанти, як зв’язати снуд. Це застосувавши пару спиць, а потім зв’язати виріб.

Або взяти круговий інструмент, що забезпечить отриманням відразу готового снуда.

 • І перший і другий варіанти по-своєму хороші. При в’язанні одиночними спицями розмір виробу можна виправити, довязавши додаткові петельки.
 • У другому варіанті розраховувати петлі потрібно відразу, оскільки кругові спиці не призначені для доповнення петель.

Шапку краще в’язати одиночним інструментом. Тому що важливо правильно зменшувати петлі для отримання якісного виробу. Знову ж таки мохер і шерсть ідеально підійдуть для в’язання шапки. Вони не лише зігріють у холоди, а й нададуть образу «родзинку».

Що ж стосується светрів і кофт – це напевно найвдаліший візерунок. Особливо чоловічого гардеробу, де важливо дотримуватися мінімалізму. Ромби та коси чудово виглядатимуть на жіночих речах.

Спільне, що поєднує в’язку таких речей відноситься до малої витрати часу, але отримання вишуканої речі для будь-якого гардеробу.

Нитки

В якості матеріалу для в’язання плутанки краще зупиниться на парі варіантів. Це мохер та шерсть. Що стосується першого варіанту – стане в нагоді для кофт, палантинів і шапок осіннього періоду використання. Вовна буде ідеальна для головних уборів на зиму, а також теплих светрів та жилеток.

Фото ідей для в’язання візерунка рис