Як вязати платкову вязку спицями для початківців по колу: схеми вязання та фото-приклади з описом, як навчитися правильно

Як в’язати хусткову в’язку по колу на спицях? Майстер-клас з фото та описом схем оригінальних речей, зроблених без шва

В’язання, безперечно, – захоплюючий процес. Але мало хто знає, що, старанно пров’язуючи петельки і монотонно стукаючи спицями, в’язальниця позбавляється накопиченої втоми, стресу та дратівливості.

Психологи порівнюють в’язання з йогою та стверджують, що в’язати – корисно для здоров’я! Досвідчені в’язальниці радять новачкам освоїти хусткову в’язку і повністю відчути на собі її «чарівну» дію.

Що таке платкове в’язання

Платкове в’язання – це основа будь-якої техніки в’язання, тому вчитися такому рукоділлю слід саме з цього візерунка. Техніка виконання не складна, навпаки легка та захоплююча.

Головна умова: Вміти набирати ряд, пров’язувати лицьові та виворітні петлі, робити накиди. Завдяки цьому можна отримати ідеально рівне та гладке полотно.

Раніше способом хусткового в’язання в’язали хустки, накидки та шалі. Вироби виходять гарної якості, вони не деформуються під час прання і відмінно тримають форму. Таку в’язку можна використовувати як основну або комбінувати з гумкою, ажурними або жаккардовими візерунками, поєднувати з панчохою.

Платкова в’язка є рельєфними рядками. Вони можуть бути як горизонтальними, і вертикальними. Це залежить від задуманої моделі.

Мастерки-початківці повинні освоїти обидва способи. Починати краще з горизонтального, тому що він простіше у виконанні.