Квілінг для початківців: інструкція з покроковим описом схем для створення квітів, дерев, обємних листівок та тварин

Квілінг для початківців: 150 фото найкращих ідей для квілінгових виробів + техніка виконання для дітей та дорослих

Квілінг, стародавнє мистецтво родом із середньовічних монастирів, сьогодні завойовує уми та серця рукоділниць по всьому світу, наполегливо проситься у програми дошкільної та молодшої шкільної освіти. Що це таке?

Історична довідка квілінгу

Слово «квілінг» походить від англ. слова “quill” – перо. Саме пташине пір’їнка було першим інструментом для накручування паперу. А смужки робили, відрізаючи позолочений край книжок. Готові вироби нагадували філігрань із справжнього золота.

У різний час квіллінгом захоплювалися черниці в численних європейських обителях, аристократки і навіть найавгустіші особи Англії. Зі старої Європи рукоділля перекочувало і в Росію, і на Схід.

У кожній місцевості, куди б приходила ця техніка, вона обростала своїми традиціями, особливостями. Наприклад, у східних країнах, де будь-яка прикраса створюється максимально багатою, розкішною, і квіллінг створюється дуже пишним.


Матеріали та інструменти для квілінгу

У роботі знадобляться смужки з кольорового паперу. Зараз є готові набори з них, папір фарбується не лише з обох боків, а й з торця. Але за бажання заготівлі можна нарізати і самостійно. Вручну вдасться варіювати ширину смужок, що дозволить цікаво обігравати об’єм модулів.

Густим або твердим клеєм у олівці потрібно запастися, щоб змащувати кінчик накрученої смужки, склеювати модулі між собою та з основою.

В якості основи для наклеювання заготовок підійде:

 • Щільний папір;
 • Картон;
 • Крафтовий або оксамитовий папір;
 • Кардсток.

Підкладки можуть бути як гладкими, так і фактурними. А всієї різноманітності ефектів та переливу кольорів і не перерахувати.

Накручують заготовки або вручну або за допомогою спеціального інструменту. Через відсутність його можна пристосувати порожній стрижень від кулькової ручки, зубочистку, товсту швейну голку, паличку від льодяника. З голки вдасться зробити навіть інструмент із фіксатором, потрібно лише відламати самий кінчик вушка, залишивши роздвоєний кінець.Базові елементи техніки квіллінг

Будь-який складний витвір паперового мистецтва можна розкласти на прості елементи. Основні їх представлені на схемі.

Перше, з чим познайомиться майстриня, це звичайна спіраль. Робиться вона просто, просто вся смужка накручується щільним ролом і кінець її підклеюється. Якщо перед приклеюванням трохи послабити спіраль, вона трохи розкрутиться, стане більшим діаметром, але меншою щільністю.

 • Завиток – це вільна спіраль, у якої кінець смужки не приклеєний.
 • Конус – щільний рол із висунутою серединкою. Використовується для імітації квітколожа та бутонів.
 • Овал – вільний рол, якому пальцями м’яко, без перетискань, надається овальна форма.
 • Ромб – рол, якому сформували 4 гострі виразні кути. А крапля – це рол із одним кутом. Варіюючи нахил краплі, можна отримати заготівлю турецького огірка.

Якщо ж кута зробити два з двох боків, то вийде вічко, півмісяць, півколо або хвиля.


Вдавлююча частина заготовки до центру та всередину, виходять оригінальні фігурки – «стріла» та «пташина лапка». Якщо втиснути в один бік, то стріла. А якщо поруч із двох сторін, то лапка.

Наступну групу складають заготовки, скручені різними способами з двох ролів на одній паперовій смужці. До них належать:

 • Ріжки (або V-подібний рол);
 • C-завиток;
 • S-завиток;
 • Сердечко;
 • Гілочка.

Як видно з ілюстрацій, вся різниця полягає лише у напрямку скручування.

Проста листівка «Квітка-семиквітка»

Композиція цього виробу невигадлива, тому її можна радити для спільної творчості з дітьми. Для виготовлення потрібен аркуш щільного паперу або білого картону формату А4. Його потрібно скласти навпіл, квілінг буде на передній стороні.

Якщо планується листівку підписувати, краще це зробити до прикраси. Або після закінчення його вклеїти лист з написаними (надрукованими) побажаннями.

Для пелюсток потрібно зробити сім заготовок «крапельок» різних кольорів та щільний жовтий рол для серединки.

Стебло можна змайструвати кількома способами.

 1. Просто приклеїти зелену смужку.
 2. Скрутити рол і розтягнути його: вийде вузький щільний серпантин.
 3. Зробити ряд маленьких круглих роликів, які приклеюються до основи, наче нанизані намистинки.

Кілька зелених листів вийдуть із великих овальних заготовок.

На клей ПВА садити елементи найкраще. Головне, не наливати його великі калюжі, щоб не залишалося струн з-під них. Додатково можна прикрасити композицію фантазійними завитками, травами, декоративними стразами або блискітками.

Листівка «Гілка сакури»

Належить до простих виробів. На підкладці будь-якого розміру потрібно фарбами або фломастером намалювати зламану темно-коричневу гілку.

 • Потім підготувати зелені листочки у формі крапельок, рожеві овали та кухлі.
 • Квіти конструюються із трьох рожевих кружків, бутони – з одного. Навколо гілочки в довільному порядку наклеюються овальні овальні пелюстки.
 • Зеленими листочками оформляються квіти і бутони, у кількох місцях на зламі гілки можна посадити листочки без квітів.

Рада! Важливо не захаращувати композицію зайве. Її шарм якраз у легкій, невагомій витонченості.

Овечка

Ця мила композиція – хіт для дошкільнят та учнів молодших класів. Завдяки простоті складання овечки навіть у дрібненьких хлопців вдасться вдало.

Контури мордочки можна скручувати з паперових смужок, але для економії часу їх доцільно просто намалювати маркером, як і ніжки.

Для шерсті овечки знадобиться багато, дуже багато ролів різної щільності та розміру. Можна зупинитися на білому або взяти в роботу рожеві, бузкові, блакитні смужки.

Краще відразу зробити великий запас спіралек, щоб під час склеювання було з чого вибирати.

крім листівок

Освоївши ази квілінгу на простих листівках, хочеться озирнутися у пошуках нового застосування вивченої техніки.

Успіхом користуються:

 • Новорічні сніжинки та різдвяні ангелочки; щільно скручені та якісно склеєні, вони зможуть провисіти на ялинці весь святковий період;
 • Панно; можна створювати їх не тільки на паперовій основі, але на дерев’яному каркасі, рейках, рамках, тканинній підкладці;
 • Цукерниці та скриньки;
 • Великодні об’ємні яйця;
 • Біжутерія; вінтажні кольє та сережки виконуються на металевому корпусі, а вставки – це паперова, закріплена лаком, композиція.

У рамках безмежного моря виробів для шкільних конкурсів квіллінг теж може знайти застосування.

Фото ідей для створення квілінгових виробів