Техніка стрінг-арт: покроковий майстер-клас зі створення з ниток та цвяхів портрета, картин, квітки на фанері своїми руками

Техніка стрінг-арт: створення картин із цвяхів та ниток у домашніх умовах своїми руками на дереві або фанерному листі

Стрінг Арт (String Art) – це популярний і сучасний вид мистецтва, який є створенням картини за допомогою ниток і цвяхів. Такий вид мистецтва виник у XVII столітті. Така графічна техніка не фінансово затратна, але дуже хороша в плані розвитку моторики, усидливості та акуратності, а також виглядає дуже красиво та незвичайно.

Такий вид мистецтва прийшов далеко з Англії. Подібно раніше прикрашали свої будинки. Вбивали гвоздики у стінки будинку і намотували нитку, утворюючи різні візерунки.

Виходили дуже гарні та ажурні прикраси. Згодом, за допомогою Мері Буль, ця техніка вдосконалилася. Вона навчала дітей геометрії, використовуючи цю техніку.

Матеріали та інструменти для стрінг-арт

Для того, щоб зробити таке панно, потрібно: лист фанери або картон, нитки, шило та плоскогубці, якщо раптом ви прибили не туди.

Для додаткового акценту на панно можна використовувати акрилову або будь-яку іншу фарбу.

  • Наждачка також потрібна, щоб зачищати основу. Не обійтися без молотка, для зручності візьміть маленький.
  • Цвяхи… багато цвяхів… дуже багато. Навіть для найменшої роботи потрібно близько двадцяти цвяхів. Потрібний і лак, щоб покривати основу.
  • Пам’ятайте, що нитки для роботи повинні бути дуже міцними, щоб під час роботи не порвалися. Це значно допоможе вам і так у такій непростій роботі.

Використовуючи швейні нитки, зрештою можна отримати неймовірно повітряну та ніжну картину. А якщо використовувати товсті, то вийде об’ємний ефект.

Може знадобитися ручка без стрижня, щоб було легше намотувати нитки (розкручується верхній ковпачок, витягується стрижень, протягується нитка через всю ручку, кінець закріплюється на цвяху і можна працювати). Папір шаблону можна завантажити на різних сайтах.