Техніка та види орігамі з паперу: зрозумілі схеми з покроковою інструкцією. Вчимося робити круті вироби з одного листа А4

Техніка та види орігамі: історія виникнення, базові форми та схеми, поетапна інструкція + кращі приклади робіт з паперу

Кожен із вас хоч раз намагався скласти літачок або кораблик. Але всі тоді навіть не здогадувалися, що є такий напрямок у мистецтві. Якщо перекладати дослівно з японської мови, то орігамі перекладається як складений папір.

Це найдавніше мистецтво (спосіб) створення різних фігурок з паперу шляхом складання, яке з’явилося багато років тому в китайській культурі.Історія техніки орігамі

Вперше про такий матеріал, як папір, заговорили у Китаї 105 року. Тільки на цій території створювався папір, а самі китайці у найсуворішому секреті зберігали технологію створення незвичайного матеріалу.

За розкриття таємниці могли навіть позбавити людину життя! На той момент папір вважався абсолютно новим та унікальним засобом для письма, зараз уже все інакше.

  • Однажды у VII столітті один мандрівний монах Дан-Хо опинився в Японії, і там він вирішив розкрити жителям цей великий секрет.
  • Коли японці ретельно вивчили технологію, вони стали самостійно робити папір.
  • Велику популярність нове мистецтво набуло завдяки різним монастирям. Чому так сталося?
  • Все просто: «кричи» японською мовою – це складати, а слово «гамі» має два значення: папір і бог (ієрогліфи у слів різні, але тільки звучать вони однаково).

Після появи паперу японці почали приносити усілякі пожертвування у паперових коробочках, які називалися «санбо». Потім вони стали прикрашати храми паперовими фігурками.


Навколо паперових речей дедалі більше, і тепер цим мистецтвом зацікавилися дворянські сім’ї. Вони так захопилися складанням фігурок, що почали прикрашати листи такими милі деталі. До речі, деякі юнаки могли залучити чи зацікавити даму таким умінням.

Офіційно термін «орігамі» було визнано лише у 1880 році.Тепер уже всі знали, як називається цей вид мистецтва.