Кусудами з паперу своїми руками: легкі схеми складання для куль, що починають. Уроки з описом кращих способів та техніки модульного орігамі

Кусудами з паперу своїми руками: поетапний майстер-клас з фото та описом процесу складання куль у техніці модульного орігамі.

Ця куля, зібрана з окремих деталей у стилі модульного орігамі. Техніка кусудами відрізняється від простого і модульного орігамі тим, що в ній використовують клей та нитки для з’єднання деталей. Наразі з’явилися деякі види, які збирають без клею.

Історія походження техніки Кусудама

Мистецтво орігамі зародилося в Стародавньому Китаї, потім стало розвиватися в Японії, потім почало поширюватися у світі. Назва кусудама походить від «кусурі» — ліки та «тама» — куля, дослівно виходить «лікарська куля». Ще його називають шар щастя.

Спочатку це були коробочки, що поступово перетворилися на форму кулі.У них вкладали лікувальні та пахучі рослини, шматочки камфори. Вважалося, що це очистить житло і вилікує хворого.

Великі яскраві кусудами розкладали по чотирьох кутках храму. Вони символізували сонце, якому поклонялися під час релігійних ритуалів.