Японська техніка помилена: картини з квітів та рослин своїми руками. Покроковий майстер-клас з фото та описом техніки створення прикрас

Японська техніка помилана: виготовлення картин своїми руками від А до Я! Докладно про те, що це таке і чим цікаве мистецтво

Збором гербарію займався, напевно, кожен у шкільному віці за завданням викладача ботаніка, в Японії ж це стародавнє і поширене прикладне мистецтво, яке полягає не в простому збиранні, а творенні справжніх живописних полотен, «намальованих» за допомогою рослинності.

>

Якщо ви зачаровані красою навколишнього світу і відчуваєте в собі пульсуючу творчу жилку, саме час спробувати себе в цій захоплюючій справі, ось побачите, результати перевершать усі очікування.

Подібне проведення часу корисне і діткам для розширення кругозору, розвитку дрібної моторики рук та художнього смаку.

Історична довідка техніки помилана

Першовідкривачами цієї дивовижної творчості вважаються самураї Країни Вранішнього Сонця. Воїн мав любити природу, розчиняться у ній, осягаючи її глибинну силу, і спокійно виконувати монотонну роботу, володіючи врівноваженістю і концентрацією уваги.

Осібана була своєрідним тренуванням у вихованні у людини цих якостей.


У японців існує спеціальна технологія довгострокового збереження шедеврів. Примірники полягали під скло з викаченим повітрям для дотримання повного вакууму, що було запорукою їхньої тривалої безпеки.

Лише в XIX столітті затребуване флористичне мистецтво переступило межі Японії, з’явившись спочатку в Англії, а потім і в інших європейських державах, підкоривши європейців своєю ексклюзивністю та душевністю.

Покрокова інструкція створення помилка

Перед створенням чудових мініатюр треба попередньо назбирати природний матеріал і висушити його, використовуючи прес із важких книг або інших пристроїв. Найшвидший процес висихання відмічений у польових квіток та троянд.

Сушіння виробляють також праскою через серветку. Важливо намагатися максимально зберегти конфігурацію, структуру та забарвлення зразків.

Своєрідний живопис бере за основу:

 • Листя та траву;
 • Бутони та гілочки;
 • Мох і колосся;
 • Кільця та часточки цитрусів, грейпфрутові прожилки;
 • Часникове і лушпиння цибулі;
 • Кору, тріски.


Сировину добувати доведеться цілий рік, щоб отримати різноманітні деталі всіх сезонів: хвою, насіння, тополиний пух. Плоскі заготовки зберігають у тарі, що закривається, поміщеній в затемнене містечко подалі від згубного ультрафіолету.

Щоб зайвий раз не травмувати крихкі елементи, бажано відразу провести детальне сортування за фарбуванням та розмірами.

Необхідний інструмент

Для зручності маніпуляцій вам знадобиться наявність:

 • ножиць;
 • Звичайний олівець;
 • Пінцета;
 • скляної рамки;
 • Клею ПВА;
 • Тонких і товстих пензликів;
 • Щільного картону.

Придбання цих предметів не вдарить по гаманцю. Найголовніше, що для цікавого заняття не потрібна художня освіта та особливі вміння.

Будь-який художник-початківець може випробувати себе на цій ниві, проявивши власну індивідуальність та задатки творця самостійно без вчителів та наставників.

Види технічних прийомів

Многогранність мистецтва дозволяє скористатися кількома методиками виконання. Особливість цільного способу – застосування природного формату фрагментів.

Обсяг та ефект легкості дарує метод суміщення нарізаних та цілісних зразків. Можна подрібнювати матеріал у порошкову масу, викладаючи крихту потрібного відтінку на клейовий шар.

Не можна поєднувати всі варіанти у вибраному композиційному рішенні. Багато майстрів успішно задіють додатково чайки, каву, крупи, солому та інші дрібниці на свій розсуд.

Де брати ідеї для натхнення

Користуються різними жанрами: натюрмортом, пейзажем, графічними орнаментами та візерунками.Недосвідчені експериментатори оперують готовими шаблонами та схемами з інтернету.

Спочатку беруться за найпростіші сюжети, нехай це буде:

 1. Намальована вазочка з букетом.
 2. Саме варте деревце.
 3. Кошик зі шматочків деревини з фруктовим наповненням.Напрацювавши певні навички, переходять до портретів, птахів, тварин. Майстриня не повинна забувати про текстуру та відповідність тонів за насиченістю, цей досвід приходить поступово з часом.

Пройшовши і цей етап, можна зайнятися масштабними творами з перспективою у вигляді людей та архітектури, абстракцій, морської тематики.

Красива пейзажна замальовка

Спробуємо відтворити картинку з річкою та деревами, небесами та горами, що заповнюють задній план.

Покроковий порядок дій:

 1. На основу наносимо олівцеві контури річкового берега і намічаємо горизонт. Хмарами послужать обгортки кукурудзи, наклеюємо їх і залишаємо під гнітом на кілька хвилин. Останню процедуру повторюємо після кожної чергової наклейки.
 2. Водне тремтяче брижіння зобразять дрібні частки берести.
 3. Тополіними листочками позначаємо гірські схили, клеючи їх тильною стороною, що має сріблястий відтінок.
 4. Кленові листя підуть на лівий бережок, а осині – на правий.Декорацією прибережних зон виступатимуть квіточки, вирізані з квіткових пелюсток.
 5. Дерев’яні крони оформляють рваним на мініатюрні сегменти листям.
 6. Гілки полину стануть соснами. Неважко відобразити відомі за характерними стовбурами берізки.
 7. Дальнє опрацювання полягає в досягненні грамотних м’яких переходів тональностей, маніпулюючи світлими і темними забарвленнями, щоб композиція виглядала гармонійно та привабливо.

Наприкінці залишиться акуратно помістити роботу в рамочку, повісивши на стінку для загального огляду. До речі, контрастне тло може виглядати не тільки папером, а й мішковиною, однотонним або з малюнком шовком, сатином. Вітаються додаткові мазки акварельними фарбами, що гарантують зображення яскравість і правдоподібність.

Сьогодні помилана – улюблене хобі маленьких та дорослих творців, вона дарує душевну рівновагу та позитивні емоції, допомагаючи розслабитися та зняти напругу після робочого дня.

Це найкращий засіб боротьби зі стресом, рекомендований для реабілітації пацієнтів у психологічних центрах.

Складені з любов’ю картини є не лише самобутньою інтер’єрною прикрасою, а й чудовим незвичайним подарунком рідним чи друзям. Крім того, «живі» екологічно чисті панно з частинкою душі творця можна з успіхом продавати поціновувачам прекрасного. На таку екзотику завжди буде попит!

Фото японської техніки помилано