Скрапбукінг для початківців покроково своїми руками. Майстер-клас з фото та описом, як робити і з чого розпочати оформлення фотоальбому

Скрапбукінг для початківців: що таке, з чого почати та як робити? Новинки фото-ідей для оформлення альбому своїми руками

Техніка виготовлення та оформлення незвичайних фотоальбомів, оригінальних листівок, цікавих книг мандрівника або зошитів із замітками називається скрапбукінгом. Варто мати трохи бажання, таланту, терпіння та новачок зможе створити ексклюзивний виріб для дому чи подарунок.

Таке хобі здатне не лише прикрасити звичайний альбом чи предмет інтер’єру, воно також допоможе розслабитись. Цей метод активно використовують психологи, щоб допомогти людям із деякими психологічними проблемами.

Оскільки скрапбукінг – це не тільки різання паперу, а й створення певної композиції, яка може спрямувати людину в правильне емоційне русло.

З чого почати скрапбукінг

Насамперед необхідно визначитися в яких стилях створюються вироби, і вибрати для себе більш підходящий.

Основними стилями скрапбукінгу є:

  • Американський – це класика і він добрий для новачка. Стиль відрізняється розміщенням однієї фотографії на сторінці з великою кількістю елементів, найчастіше в одній кольоровій гамі. У книзі з фотографіями зберігається безліч пам’ятних дрібничок: квитки в кінотеатр, листи, слова на серветці тощо. Фотоальбом вийде ошатним, барвистим та зробленим зі смаком.
  • Вінтажний. Вироби, прикрашені старими предметами, у світлих тонах. Декором виступають записи, вирізки з газет, мережива та металеві предмети (гудзики, пряжки, монетки). Всі елементи попередньо готують (надають ефекту потертості, мнуть, підпалюю і рвуть краї) щоб склалося враження використання.
  • Спадщина. Цей стиль використовується для створення сімейних книг. Тут зберігаються справжні пам’ятні елементи минулих років – чорно-білі фотографії, сімейні реліквії та прикраси.
  • Шеббі-шик характеризується пастельними тонами та великою кількістю деталей. Фотоальбом у такому стилі прикрашається кольорами, стрічками, стразами, гіпсовими фігурами, різними підвісками.
  • Європейський стиль вважається найсуворішим у скрапбукінгу і не терпить багато прикрас. Зазвичай це колаж із фотографій, які вирізані за формою різних геометричних фігур, на однотонному фоні.
  • Стиль чисто і просто є нехитрим і роботи, виконані в цьому стилі, будуть схожі на традиційні фотоальбоми. Просте розташування фотографій, однотонне тло, мінімум прикрас.
  • Фрістайл відрізняється креативом. Тут можна експериментувати – поєднувати будь-які техніки та елементи, доповнювати фото яскравими деталями, цікавими написами та малюнками. У цьому стилі є можливість самовираження.
  • Мікс-медіа передбачає суміщення кількох стилів, поєднання яскравих кольорів, використання трафаретів та фонів із підручних матеріалів.
  • Гранж – стиль із використанням похмурих кольорів або контрастних тонів. Сторінки оформляються цитатами, вирізками із газет, штампами. Фоном для фото використовуються цегляні стіни, іржа, патьоки темної фарби тощо.