Енкаустика для початківців: що це таке? Майстер-клас з малювання воском картин праскою в домашніх умовах своїми руками

Енкаустика для початківців: основні принципи малювання картин праскою з використанням воску (покроковий алгоритм роботи)

На жаль, не чули про цей вид живопису, але цей напрямок існує вже 3 сотні років і ми зараз говоримо про енкаустику – стиль живопису, де застосовуються не класичні фарби, а розплавлений віск із фарбуючим пігментом.

У цій статті ми познайомимо вас ближче з енкаустикою, розповімо, що для цього знадобиться і які техніки використовуються в цьому різновиді написання картин.

Відмінні риси енкаустики

Основна перевага воску – його надійність та тривалий термін взаємодії з навколишніми факторами (вологість, перепади температур тощо), це доводять картини художників у техніці енкаустики, які без проблем зберігаються 200-300 років.

Але ось передбачити як виявить себе даний матеріал іншому напрямку живопису – неможливо, тому такі картини вимагають спочатку в експериментальній промальовці, надалі можна буде створити фінальний шедевр.

Ключовим інструментом цієї техніки малювання вважається праска, тому що віск потрібно регулярно плавити. Спеціальна праска для енкаустики коштує дорого, тому якщо ви початківець, то використовувати краще стару праску, яку ви давно хотіли викинути.

Перед початком створення картини потрібно розігріти праску до робочої температури (віск має плавитися, але при цьому не закипати).

Картини за допомогою праски створюються дуже просто, ним можна водити по листу різними способами, також допускається використання інших інструментів для промальовування різних елементів.