Торсіон папє або плетіння з паперу: опис техніки вобоско від А до Я! Покроковий майстер-клас зі створення виробів із газет

Торсіон пап’є або плетіння з паперу: посібник з виготовлення дивовижних виробів з паперу та газет своїми руками, 125 фото

Техніку створення виробів із крученого паперу називають «торсіон-пап’є». Була придумана та розроблена у 1989 році дизайнерами Валерієм та Світланою Кушніровими, які проживають у місті Самара. У 1997 році Валерій розвинув дещо інший напрямок створеної технології та назвав його «вабоско».

Світлана теж змінила спочатку створену технологію, отримавши нову, але залишила колишню назву «торсіон-пап’є», яка вже стала відомою. Світлана вважає торсіон-пап’є декоративно-ужитковим мистецтвом, і не відносить його до домашнього рукоділля.

Історія походження техніки Торсіон пап’є

Вона впевнена, що роботи, виконані в цій техніці, дуже трудомісткі, а часу на їхнє створення потрібно більше, ніж при виготовленні ювелірних виробів. «Папір у руках ювеліра» – так коротко називають роботи, виконані у техніці торсіон-пап’є.

У Самарі на сьогодні функціонують дві школи: торсіон-пап’є та вабоско. Перша відома певною закритістю та системою навчання на конкурсній основі. Роботи створюються за правилами російської ювелірної школи. Вабоско є школою дизайнерів, яка має спрямованість на загальнолюдські цінності.

  • Виріб, виконаний у техніці торсіон-пап’є, починається із задуму. Вигаданий шедевр втілюється в ескіз.
  • За ескізом робиться конкретне креслення з розмірами та характеристиками, підбираються необхідні матеріали та інструменти.
  • Відповідно до креслення, матеріал кроять і збирають необхідні деталі.
  • Потрібно виявити особливу пунктуальність, щоб усі деталі точно відповідали заданим параметрам.
  • Після майстер починає складання деталей, яких може бути дуже багато. Процес вимагає терпіння, уваги та кропіткості.
У такій техніці створюють панно, вази, декоративні тарілки та страви, шкатулки, кошики, біжутерію, сумки, пояси, штори, рамки для картин та фото, сувеніри та багато іншого. Кожен предмет, виконаний майстром, є справді витвором мистецтва.

Майстри пред’являють особливі вимоги до паперу, що використовується в роботі. Любителю-початківцю як матеріали можна використовувати папір для упаковки, старі газети та журнали, паперові рекламні листи та інше. Освоїти всі нюанси техніки торсіон-пап’є не вдасться швидко.