Уроки вітражного розпису для початківців зі скла: безкоштовний покроковий майстер-клас з трафаретами, 100 фото

Уроки вітражного розпису для фарбами по склу (100 фото). Основні етапи та технологія нанесення малюнка

Коли мова заходить про вітражне живопис, то відразу ж згадується краса Собору Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі). Умиротворення та стан дивовижного спокою залишається від кольорових променів світла, що проходять крізь розпис по склу.

Колись дивне мистецтво було доступне лише церковним служителям, монархам і дуже багатим людям. В даний час можливість придбати або навіть зробити власноруч таку красу доступна кожній людині.

Було б тільки вивчити особливості використання різних технік вітражного малюнка, підібрати нескладний ескіз, матеріали та почати творити, надихнувшись історичними роботами.


З історії мистецтва

З появою листового скла у Х столітті веде свою історію вітражний живопис. Шматочки кольорового матеріалу, при проходженні крізь них сонячних променів, створювали чарівну та чарівну гру світла.

Завдяки такому ефекту вітражі з’явилися спочатку у храмах. Першими композиціями були релігійні мотиви, згодом з’явилися рослинні орнаменти, які набули широкої популярності.

Жорстокі війни релігійних фанатиків у середні віки призвели до того, що багато вітражів було розбито та замінено звичайним склом.

  • У XVIII-XIX століттях відбулося відродження вітражного живопису. Цьому сприяло покращення якості скла та поява великої гами масляних та силікатних барвистих матеріалів.
  • Вікна можна було порівнювати із художніми композиціями. У Росії набув широкої популярності Імператорський скляний завод, серед продукції якого були вітражі.
  • Нове століття принесло нову моду, настав час воєн та розрухи, тому крихкі твори стали не затребувані.

Підйом інтересу до вітражного розпису виник наприкінці ХХ століття, коли почалося повсюдне відновлення зруйнованих будівель та церков.


Цей напрямок у мистецтві викликав інтерес не лише серед професіоналів, а й серед любителів, людей не байдужих до творчого процесу створення прекрасних речей.