Парчмент крафт або пергамано: урок рукоділля для початківців з фото та докладним описом техніки, історії та що це таке

Парчмент крафт або пергамано: історія виникнення, особливості та різновиди тиснення + огляд необхідних інструментів

Набуває друге народження старовинне ремесло, яким володіли наші предки – парчмент крафт. Як вид рукоділля характеризується можливістю виготовлення тонких малюнків, схожих на мереживо на пергаменті.

Історія ремесла настільки давня, що сягає корінням до витоків виникнення самого паперу.

Історія виникнення та розвитку Парчмент крафту

У другому столітті до нашої ери існувало місто Пергам у малій Азії, яке і дало назву настільки популярному нині виробу та можливості творчості з його допомогою. Його міцність перевищувала папірус, ось чому він успішно його замінив.

На початок п’ятнадцятого століття пергамент у класичному виконанні був витіснений папером з такою самою назвою. Вона уможливила масове книгодрукування. Проте, для художників у пріоритеті залишався саме той пергамент, який виготовлявся зі шкур тварин.

  • Парчмент крафт спочатку був мистецтвом, яке дозволяло незвичайним чином прикрашати церковні книги.
  • До початку дев’ятнадцятого століття ставлення до нього кардинально змінилося, так відтепер він був заняттям представників світського суспільства.
  • Релігійні мотиви були з успіхом замінені орнаментами не тільки рослинними, а й геометричними, поряд із вигадливими композиціями з птахами та тваринами, комахами та, звичайно, людьми.

Здебільшого мистецтво набуло поширення у Франції як незвичайної прикраси, як альбомів, так і листівок, які не друкувалися, а виготовлялися вручну.

Після переведення більшості операцій на машинну основу, рукоділля перекочувало до країн Південної Америки. Завдяки Марті Оспіна. Яка стала засновницею підприємства «Пергамано» в Європі, світ по сьогоднішній день може насолоджуватися таким видом мистецтва, тому компанія виробляє для цього всі необхідні вироби.